Prezydent Duda angażuje się w legalizację medycznej marihuany

Prezydent Duda angażuje się w legalizację medycznej marihuany Źródło:

Prezydent Andrzej Duda zaangażował się w sprawę legalizacji medycznej marihuany. Głowa państwa spotkała się z byłym rzecznikiem SLD, Tomaszem Kalitą, który jest chory na raka i walczy o medyczną marihuanę. Prezydent zapewnia, że chorym należy pomóc, choć temat jest wrażliwy. 

Co prawda Andrzej Duda oficjalnie nie poparł legalizacji medycznej marihuany, ale samo jego spotkanie z Tomaszem Kalitą spowoduje, że temat przyspieszy. Były rzecznik SLD jest bardzo zadowolony i podkreśla, że spotkanie było satysfakcjonujące.

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta przekonuje, iż Andrzej Duda śledzi debatę w sprawie medycznej marihuany i uważa, że należy pomóc chorym, choć temat jest wrażliwy.

- Prezydent jest przekonany, że należy zrobić wszystko, jeżeli jest to możliwe, żeby pomóc osobom cierpiącym na najcięższe choroby - komentował Magierowski.

- Prezydent przygląda się inicjatywie, która toczy się w Sejmie i jest zainteresowany, tak samo jak ja, żeby to wszystko się odbyło pod auspicjami rządu - mówił Tomasz Kalita.

Były rzecznik SLD choruje na złośliwego guza mózgu i potrzebuje medycznej marihuany. Uznał, że może "wykorzystać" chorobę, by pomóc innym i przeprowadzić kampanię na rzecz legalizacji preparatów leczniczych z konopi.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł