Prezydent Andrzej Duda wziął udział w XII Krajowym Zjeździe Adwokatury w Krakowie. Po zakończonym spotkaniu przed budynkiem czekali na niego protestujący. Prezydent nie przeszedł obok nich obojętnie i wykonał w ich stronę zaskakujący gest.

Jak informowaliśmy wcześniej, wczorajsza wizyta prezydenta Dudy w Krakowie nie należała do najłatwiejszych. Najpierw na Krajowym Zjeździe Adwokatury przybyli na spotkanie prawnicy demonstracyjnie pokazali, że ważniejszą od niego postacią jest prezes trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, który – w przeciwieństwie do głowy państwa – został przywitany głośnymi owacjami.

ZOBACZ TAKŻE – Prezydent na spotkaniu z adwokatami. A owacje na stojąco dostał Rzepliński

Potem przed budynkiem, w którym odbywał się zjazd, na prezydenta czekali protestujący – najprawdopodobniej członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Manifestujący natychmiast po tym jak zobaczyli wychodzącego prezydenta Dudę, zaczęli w jego stronę skandować „marionetka, marionetka!” nawiązując do tego, że nie jest samodzielnym politykiem.

Prezydent Duda nie przeszedł obok nich obojętnie i tuż przed wejściem do swojej limuzyny, wykonał w ich kierunku prowokujący gest.

duda

Identyczny gest wykonała żona prezydenta podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

...

Zobacz również