Wydalenie ze strefy euro Grecji i obciążenie jej obowiązkiem opieki nad wszystkimi przybyłymi do Europy imigrantami, to nowy pomysł Milosza Zemana, prezydenta Czech. W ten sposób miałyby zostać rozwiązane dwa wielkie problemy Unii – kryzys imigrancki i problemy gospodarcze Grecji.

Zdaniem czeskiego prezydenta, wydalenie Grecji z UE nie jest dobrym rozwiązaniem, jednak pozbycie się jej z unii monetarnej tak. Uważa, że Grecja powinna wrócić do własnej waluty jaką miała przed euro – drachmy. Jak stwierdził bowiem Zeman, Grecy płacą euro tylko dlatego, że ich rząd dopuścił się oszustwa.

Fakt, że dług Greków wciąż rośnie, a ci żyją „ponad stan” – jak określił Czech – sprawia, że Grecja nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań. Zeman ma pomysł i na to.

Zaproponował, by Grecy uiścili swe należności w nietypowy sposób. Według pomysłu czeskiej głowy państwa, do Grecji mieliby trafić wszyscy przybyli do Europy imigranci. Grecy mieliby zająć się nimi za resztę krajów Starego Kontynentu, co sprawiłoby, że niejako odpracowaliby swój dług.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt

...

Zobacz również