Prezydent Białegostoku pozywa PiS, bo obniżono jego zarobki

Prezydent Białegostoku pozywa PiS, bo obniżono jego zarobki Źródło: fot. wikimedia.org/pixabay.com

Do sądu rejonowego w Białymstoku wpłynął pozew od Tadeusza Truskolaskiego. Chodzi o obniżenie zarobków prezydenta przez Radę Miasta. Jego zdaniem jest to decyzja niezgodna z prawem.

5 października Rada Miasta Białystok zmniejszyła zarobki prezydenta Truskolaskiego. Politycy uznali, że nie realizuje on odpowiednio powierzonych mu zadań i po raz drugi z rzędu nie otrzymał absolutorium. O decyzji przesądziły głosy polityków PiS, którzy stanowią większość w radzie. Przeciwko był radny lewicy. Natomiast radni z PO oraz klubu radnych Truskolaskiego przed rozpoczęciem głosowania opuścili salę i nie już nie wrócili.

Radni zdecydowali się obniżyć o 3,8 tysiąca złotych wynagrodzenie prezydenta Białegostoku, które do tej pory wynosiło łącznie 13 tysięcy złotych. Truskolaski złożył pozew w wydziale pracy i ubezpieczeń społecznych sądu rejonowego przeciwko Urzędowi Miejskiemu w Białymstoku. Zapytany dlaczego nie pozwał bezpośrednio Rady Miasta odpowiedział, że takie są przepisy, a pracodawcą jest urząd.

To jest trochę kuriozalna konstrukcja, bo powinno się pozywać radę. Rada działa, ale jest poza możliwością pozwania - powiedział prezydent Truskolaski.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News