Prezydent reaguje na śmierć Pawła Królikowskiego. Tych słów Polacy się nie spodziewali

Prezydent reaguje na śmierć Pawła Królikowskiego. Tych słów Polacy się nie spodziewali Źródło: YouTube/Niezależny Serwis Wiadomości

Prezydent dołączył do osób, które składają kondolencje po śmierci Pawła Królikowskiego. Wiadomość o tym, że aktor nie żyje, została potwierdzona dzisiaj po południu. W ten smutny dzień wiele osób publicznych żegna artystę, wyrażając swój żal. To wielka strata dla polskiego kina.

Prezydent Andrzej Duda dołączył do osób związanych z kinem, teatrem i telewizją, które żegnają zmarłego Pawła Królikowskiego. Aktora wspominają dzisiaj zarówno koledzy i koleżanki z planu oraz fani jego talentu. Bez wątpienia dzisiejsza wiadomość o jego śmierci to wielki cios dla najbliższych oraz wielka strata dla polskiego kina. Paweł Królikowski zagrał wiele ról, które pozostaną w pamięci Polaków.

Karolina Korwin-Piotrowska właśnie poświęciła zmarłemu aktorowi dwa wpisy, teraz dołączył do niej prezydent  Andrzej Duda. Głowa państwa wspólnie z żoną opublikowali kondolencje w mediach społecznościowych. Poinformowali, że Polska straciła zarówno wielkiego aktora, jak i człowieka. Na wiadomość o śmierci artysty zareagowało również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prezydent żegna zmarłego Pawła Królikowskiego

Prezydent, Andrzej Duda znalazł się w gronie osób publicznych, które pożegnały zmarłego Pawła Królikowskiego w mediach społecznościowych. Po tym, jak syn aktora, Antoni Królikowski w rozmowie z dziennikarzami serwisu Onet potwierdził doniesienia o śmierci swojego ojca, zaczęły spływać kondolencje z całego kraju. Fani Pawła Królikowskiego ubolewają nad stratą swojego ulubionego aktora. O nieżyjącym już artyście wypowiedzieli się jego koledzy i koleżanki z planu oraz dziennikarze m.in. Karolina Korwin-Piotrowska.

Niedawno prezydent Rzeczypospolitej Polskiej opublikował na Twitterze wpis, w którym żegna Pawła Królikowskiego. Do kondolencji dołączyła również jego żona, Agata Duda. Podobny wpis pojawił się na profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Andrzej Duda zwrócił uwagę na to, że Paweł Królikowski był nie tylko wybitnym aktorem, ale również bardzo dobrym i pogodnym człowiekiem.

- Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego - Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka - życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP - napisał prezydent, Andrzej Duda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Pawła Królikowskiego. Aktor w 2018 r. został odznaczony przez min. kultury Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w dziedzinie filmu i teatru - czytamy na profilu MKiDN.

Dzisiaj grzeje: 1. Paweł Królikowski nie żyje. Media podały najgorszą wiadomość

2. Ilona Ostrowska żegna Pawła Królikowskiego. Opublikowała wiadomość, którą jej wysłał

Prezydent pożegnał Pawła Królikowskiego, kiedy tylko dowiedział się o śmierci polskiego aktora. Artysta zmarł w wyniku choroby neurologicznej podczas pobytu w szpitalu. W mediach co jakiś czas pojawiają się kolejne kondolencje, składane przez osoby związane z telewizją, teatrem i kinem. Żal i smutek wyrażają również dziennikarze i krytycy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez lata mówiono nam, że wzmacnia kości. Teraz naukowcy powiązali je z nowotworem
  2. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  3. Dziennikarka TVN żegna Królikowskiego. Wystarczyły 4 słowa
  4. Pełne żalu słowa przyjaciela Pawła Królikowskiego. Po 6 latach współpracy wypowiedział druzgoczące zdanie
  5. Pilny, dramatyczny apel na krótko przed finałem "Sanatorium miłości". TVP błaga Polaków o wsparcie
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

żródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News