Oficjalne: można dostać od państwa nawet 600 złotych, trzeba spełniać jeden warunek. Sprawdź, czy go spełniasz

Oficjalne: można dostać od państwa nawet 600 złotych, trzeba spełniać jeden warunek. Sprawdź, czy go spełniasz Źródło: Pixabay.com skyradar

Prezydent podpisał ustawę, która umożliwi obywatelom uzyskanie od państwa nawet 600 złotych dodatku. Trzeba spełnić tylko jeden warunek.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która została zapowiedziana przez Prawo i Sprawiedliwość już niemal rok temu. Nowe prawo umożliwi obywatelom uzyskanie od państwa nawet 600 złotych dodatku, trzeba spełnić tylko jeden warunek. 

Prezydent podpisał ważną dla wielu obywateli ustawę

Prezydent podpisał ustawę, dzięki której już od 15 marca 2020 roku ruszy nowy program dopłat społecznych, które mają być wsparciem dla rolników i hodowców krów oraz świń. "Krowa plus" jest częścią tzw. piątki Kaczyńskiego, którą polityk obiecał wyborcom podczas ostatnich wyborów do europarlamentu. Po roku Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do spełnienia kontrowersyjnej obietnicy. 

Dopłaty dostaną rolnicy i hodowcy. Na  dopłatę w kwocie 595 złotych rocznie na każdą krowę mogą liczyć hodowcy krów mlecznych, które trzymane są w grupie, a dostępna dla każdego zwierzęcia powierzchnia zwiększy się o 20 proc. ponad minimalne wymogi. Mniej pieniędzy, bo 329 złotych rocznie otrzymają ci hodowcy, którzy zapewnią zwierzętom dostęp do wybiegu. Rolnik, który pasie krowę mleczną przez minimum 120 dni w roku dostanie 185 złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Krowa plus" to program dopłat przeznaczonych da rolników i hodowców

Hodowcy świń również mogą liczyć na dopłaty, choć będą one zauważalnie mniejsze. Wyniosą one 301 złotych rocznie na lochę i 24 złote na tucznika.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne smsy, Ty też? Nie wolno go ignorować, oznacza ogromne niebezpieczeństwo
2. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana aktorka. Jej syn błaga o pomoc

O dofinansowanie można się ubiegać w ramach wniosku o dopłaty bezpośrednie. Dokumenty będzie można złożyć elektronicznie. Ministerstwo rolnictwa szacuje, że z dodatkowego wsparcia finansowego będzie mogło skorzystać ok. 65 tys. hodowców, w ciągu dwóch lat polscy rolnicy mogą otrzymać nawet do 50 milionów euro ze środków unijnych. Ustawa ma również na celu polepszenie warunków bytowania trzody chlewnej i bydła w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Korzystnie wpływa na wzrok, poprawia funkcjonowanie serca oraz nadaje skórze złocisty kolor. Znajdziesz ją w każdym sklepie
  2. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
  3. Rodzina drży z obaw o Annę Dymną, boją się najgorszego. Chodzi o jej zdrowie
  4. Nieludzkie, do nieprzytomności pobił piękną kobietę na środku ulicy. Powód nie mieści się w głowie
  5. Mąż kazał przeczytać żonie swoje zapiski, a potem strzelił. Najgorszą rzecz zrobił dopiero, kiedy zaczęła krzyczeć
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News