Czy prezydent powinien przeprosić? Była szefowa sztabu bez wątpliwości

Czy prezydent powinien przeprosić? Była szefowa sztabu bez wątpliwości Źródło: East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nie cichną echa ostatniej wypowiedzi urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy o tak zwanej "ideologii LGBT". Media zarówno polskie, jak i zagraniczne komentują wypowiedź głowy państwa. Głos w tej sprawie zajęła Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, była szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Czy ubiegający się o reelekcje prezydent powinien przeprosić? Słowa PR-menadżerki nie pozostawiają złudzeń.

Prezydent podczas wystąpienia w Brzegu porównał społeczność osób nieheteroseksualnych do działań bolszewików. Urzędująca głowa państwa nie posługuje się jednak określeniami "społeczność", czy "ludzie", ale nazywa te osoby "ideologią". Głos w tej sprawie zajęła, była już, szefowa jego sztabu wyborczego. Odpowiada ona na pytanie, które coraz częściej się pojawia - czy prezydent powinien przeprosić?

- Próbuje się nam, proszę państwa, wmówić, że to ludzie. A to jest po prostu ideologia. (...) Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech sobie zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT, niech zobaczy jak wyglądało budowanie tej ideologii, jakie poglądy głosili ci, którzy ją budowali - mówił 13 czerwca w Brzegu Andrzej Duda. W kraju, jak i za granicą rozgorzała dyskusja na temat homofobii i dyskryminacji w Polsce.

Prezydent nie przeprosi

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

W Pałacu Prezydenckim przy warszawskim Krakowskim Przedmieściu doszło nawet do spotkania prezydenta z aktywistami społeczności LGBT+, jak podaje jeden z uczestników spotkania, Bart Staszewski, prezydent powiedział, że nie ma zamiaru przeprosić. Aktywista podaje również, że zwierzchnik sił zbrojnych "nie wiedział o planowanych zamachach na marsz równości w Lublinie", a także nie miał świadomości o wydarzeniach z Białegostoku, gdzie doszło do ataku agresywnych napastników na maszerujących.

Teraz słowa Andrzeja Dudy skomentowała jego była szefowa sztabu. - Sądzę, że to zaostrzenie i spolaryzowanie miałoby wyzwolić energię, która miałaby dać prezydentowi dodatkowe punkty procentowe. Uważam, że to mrugnięcie okiem do elektoratu Konfederacji, ale słabe mrugnięcie - mówiła dla Onetu Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Była szefowa sztabu o debacie

PR-menadżerka mówiła, że jest bardzo poruszona słowami prezydenta i uważa je za ogromny błąd w kampanii wyborczej. - Nikt nie powinien sobie pozwalać na to, żeby prezydent (...) afirmował spór wokół tego, co jest oczywiste: że każdy człowiek ma niezbywalne prawo do godności bez względu na to, jaki ma światopogląd, z kim sypia - powiedziała w wywiadzie dla Onetu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka strata. Potwierdziły się doniesienia o Piotrze Fronczewskim

2.Dziewczynka wyszła na plaże z rówieśnikami. Doszło do wielkiej tragedii

Na koniec, Turczynowicz-Kieryłło odniosła się do debaty zorganizowanej przez Telewizję Polską. - Zamiast ważnych dla Polaków tematów, były tematy poboczne, zastępcze. Taka piłka wystawiona prezydentowi zupełnie niepotrzebnie, bo na te tematy prezydent wielokrotnie mówi, kiedy odwiedza ludzi w powiatach. Po co to eksponować? - komentowała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mrówki nie są mile widzianymi gośćmi w ogrodzie. Odstraszysz je za pomocą mikstury z czosnku, podajemy przepis
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Tysiące osób nie uniknie opłaty za czas kwarantanny. Sytuacja jest coraz trudniejsza, Polacy dostają przesyłki o wymownej treści
  4. 4-letni Jaś i jego tata zginęli w ułamku sekundy. Ogromna tragedia, mama chłopca jest zdruzgotana
  5. Mężczyzna poprosił Rydzyka o pomoc. Reakcja duchownego była bezwzględna, wielka szkoda
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: Onet/Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News