PKW podała ostateczne wyniki ze 100% komisji wyborczych. Wiadomo, kto wygrał

PKW podała ostateczne wyniki ze 100% komisji wyborczych. Wiadomo, kto wygrał Źródło: pikio.pl

Prezydent został wybrany. PKW oficjalnie podało wyniki ze wszystkich obwodów wyborczych, które w dniu wczorajszym przyjmowały obywateli chcących oddać swój głos w głosowaniu. Polacy zjawili się przy urnach wyjątkowo tłumnie, a teraz już wiadomo kogo wybrali.

Prezydent będzie przez kolejne pięć lat sprawował swój urząd i reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. O miejsce w Pałacu Prezydenckim walczyło w drugiej turze dwóch kandydatów: Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Podano oficjalne wyniki, wiadomo kto wygrał.

Prezydent RP wygrał dzięki większości głosów, PKW podało dane

Prezydent wygrał wyjątkowo małą, jak na polskie realia, liczbą głosów, lecz nie ulega wątpliwości, iż zdobył on większość poparcia Polaków, którzy w niedzielę pojawili się przy urnach, aby skorzystać ze swojego prawa wyborczego. Po zliczeniu głosów ze 100 proc. obwodów wyborczych powołanych przez PKW wiadomo już oficjalnie, kto obejmie ten urząd. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez PKW przekazano, że Rafał Trzaskowski zdobył 48,97 proc. głosów, a Andrzej Duda 51,03 proc. i to właśnie on oficjalnie wygrał wybory prezydenckie 2020. Wyniki zaprezentowane przez komisję są ostateczne i nie będą już ulegały zmianie. To już oficjalne, Andrzej Duda to prezydent Polek oraz Polaków przez następne 5 lat, udało mu się zdobyć reelekcję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Różnica jest naprawdę niewielka

Informacje dotyczące oficjalnych wyników wyborów przekazanych przez PKW pokazują, jak mocno podzielonym społeczeństwem jesteśmy. To nieprawdopodobne, że tak niewielka liczba głosów zadecydowała o wygranej Andrzeja Dudy. Prezydent wie już, z czym przyjdzie mu się zmierzyć, gdyż przez ostatnie pięć lat piastował to stanowisko. Wszyscy, którzy wątpili w wagę pojedynczych głosów są dziś naocznymi świadkami, jak błędne jest to przekonanie. Gdyby niewielka liczba zwolenników Rafała Trzaskowskiego zdecydowała się jednak pojawić przy urnach, sprawy mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej. Mimo wszystko, pomijając oczywiste różnice w poglądach politycznych, jako naród zdaliśmy bardzo ważny test.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski samolot runął na ziemię. Są ofiary śmiertelne, napływają smutne wiadomości

2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

Frekwencja w II turze wyborów zaskoczyła

Wyłoniony w wyborach prezydent ma przed sobą trudne zadanie, gdyż wielu Polaków zdecydowało się jednak oddać głos na jego przeciwnika, a według danych przekazanych przez PKW w lokalach wyborczych pojawiło się wyjątkowo dużo obywateli. Ze swojego prawa wyborczego skorzystało aż 68,18 proc. uprawnionych do głosowania. To krok w dobrą stronę, trudno o lepszą wizytówkę demokracji niż wysoka frekwencja na wyborach. Andrzej Duda oficjalnie wygrał wybory i to właśnie on zostanie mianowany jako prezydent Polski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Światowe media podają tragiczne wiadomości. Zmarł wybitny człowiek, przez lata pomagał Polakom
  2. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  3. Wszyscy trzymali kciuki do samego końca. Niestety, nowotwór okazał się silniejszy
  4. Wyszedł na jaw przekręt żerujący na klientach słynnego sklepu. Wielu się nabrało, nie mieści się w głowie
  5. TVN podał smutną wiadomość, Polacy pogrążają się w żałobie. Nie żyje Bronisław Piasecki
  6. Andrzej Duda na pierwszym spotkaniu po wyborach. Padły słowa, które wszystkim zapadną w pamięć

Źródło: PKW

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News