Prezydent poinformował o śmierci wybitnego człowieka. Jego zasługi dla Polski były nieocenione

Prezydent poinformował o śmierci wybitnego człowieka. Jego zasługi dla Polski były nieocenione Źródło: .

Prezydent poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o śmierci jednego z najbardziej wybitnych przedstawicieli społeczeństwa. Zadaniem Andrzeja Dudy jego zasługi dla naszego kraju były niedoceniane.

Prezydent Andrzej Duda przekazał właśnie bardzo przykrą informację o śmierci jednego z najwybitniejszych przedstawicieli społeczeństwa, który zdaniem przedstawiciela Polski, nigdy nie był doceniany. Cały świat pogrążył się w smutku po pojawieniu się wiadomości. 

Prezydent przekazuje wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych ludzi na świecie

Za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Polski Andrzej Duda przekazał wiadomość o śmierci. Nie żyje Roger Scruton. 

- Odszedł Roger Scruton - brytyjski filozof i publicysta, profesor University of Buckingham, jeden z najważniejszych filozofów myśli konserwatywnej. Wielki Przyjaciel Polaków i wolnej, suwerennej Polski. Kawaler Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP. Miał 76 lat. RiP- napisał na Twitterze, prezydent Andrzej Duda. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Roger Scruton 27 lutego obchodziłby 76. urodziny. Niestety przegrał walkę z nowotworem. Na jego stronie pojawiła się wiadomość od rodziny. 

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Sir Rogera Scrutona. Umiłowany mąż Sophie, uwielbiany ojciec Sama i Lucy oraz ceniony brat Elżbiety i Andrei, zmarł w niedzielę 12 stycznia. Walczył z rakiem przez ostatnie 6 miesięcy. Jego rodzina jest ogromnie dumna z niego i ze wszystkich jego osiągnięć - można przeczytać na stronie Rogera Scrutona. 

Roger Scruton był jednym z najbardziej znanych brytyjskich konserwatystów i antykomunistów. Jest autorem wielu książek o tematyce filozoficznej i politycznej. Do najpopularniejszych należą "Co znaczy konserwatyzm?”, „Jak być konserwatystą?”, „Zielona filozofia”, „Intelektualiści nowej lewicy”. 

Prezydent Andrzej Duda wspomina zasługi Rogera Scrutona

- Polacy stali się wolni dzięki wierze katolickiej, patriotycznym uczuciom wobec swojego kraju, ich poczuciu historii i odwadze, by stawić czoła strasznemu systemowi, który został im narzucony. I dali przykład światu - mówił Roger Scruton o Polakach, kiedy prezydent Andrzej Duda wręczył mu Krzyża Wielki Orderu Zasługi RP.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

2. Koleżanka pokazała najnowsze zdjęcie z Tomaszem Lisem. Niewiarygodne, jak wygląda po udarze

W komentarzach, które pojawiły się pod postem prezydenta, mieszkańcy Polski przesyłają najszczersze kondolencje dla rodziny zmarłego. Wspomniane są także słowa Rogera Scrutona, który powiedział "Ilekroć zezwalasz, by przestępstwo nie zostało właściwie ukarane, stajesz po stronie zła".

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa "
  2. Po przekroczeniu konkretnych progów zmaleje twoja renta i emerytura. Lepiej ich nie przekraczaj
  3. Dagmara się wygadała o sobie i Jacku? Padły wiele mówiące słowa o dziecku
  4. Karol Strasburger wyjawił smutną prawdę o zmarłej żonie. Jego 37 lat młodsza partnerka nie była zadowolona
  5. Kasjerka odezwała się w bezczelny sposób do emerytki. Reakcja seniorki jest mistrzowska, klientów zamurowało

źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News