Właśnie powstała prezydencka ustawa dot. szkół. Ogromne zmiany, wielu nie będzie zadowolonych

Właśnie powstała prezydencka ustawa dot. szkół. Ogromne zmiany, wielu nie będzie zadowolonych Źródło: pikio.pl

Prezydent, Andrzej Duda przygotował właśnie ustawę dotyczącą szkół. Uczniowie i nauczyciele muszą się przyszykować na ogromne zmiany. Wiadomo już, co może się wydarzyć po wejściu ustawy w życie, wielu nie będzie zadowolonych z tej decyzji.

Prezydent Andrzej Duda odbył dzisiaj spotkanie w Pałacu Prezydenckim, na którym gościły polskie rodziny. Podczas spotkania poruszona została ważna kwestia, która dotyczy wszystkich rodziców, wychowujących dzieci, które wciąż uczęszczają do szkoły. 

Prezydent podjął ważną decyzję

- Składam prezydencki projekt, który jednoznacznie przesądza, że działalność wszelakich organizacji na terenie szkoły wymaga przede wszystkim zgody rodziców. Organizacje zobowiązane będą do przedstawienia wszystkich informacji o swoim działaniu - przekazał prezydent Andrzej Duda. 

Co więcej, wszystkie organizacje, o których wspomniał Duda, będą zobowiązane do informowania o swoim działaniu. Prezydent dodał, że jego decyzja wynika z tego, że Karta Rodziny powinna zapewniać szereg gwarancji, które także dotyczy wychowywania dzieci w zgodzie ze swoimi przekonaniami. 

- W Karcie Rodziny jest mowa o szeregu gwarancji, jakie powinna mieć rodzina, a także o szczególnie ważnym prawie rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami - zaznaczył. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Prezydent o edukacji i szkołach w Polsce 

To nie wszystko, co do przekazania miał podczas spotkania Andrzej Duda. Prezydent odniósł się także do sytuacji, w której znaleźli się uczniowie i nauczyciele w ostatnich miesiącach. Decyzja może wynikać z planów rządu odnośnie do powrotu dzieci we wrześniu do szkół. 

- Edukacja domowa odbywała się w ostatnim czasie we wszystkich domach w Polsce. To działało dobrze. Nie mam wątpliwości, że rodzice powinni mieć ustawową możliwość korzystania z takiego rozwiązania - powiedział Duda.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość dla wszystkich klientów banku PKO BP. Zawieszono jedną z najważniejszych usług do odwołania

2. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie

Prezydent ma nadzieję, że w przyszłości możliwe będzie prowadzenie lekcji za pośrednictwem sieci, jak działo się to od początku pandemii. Andrzej Duda jest przekonany, że ostatnie miesiące pokazały, że system polskiej edukacji bez problemu może zostać przeniesiony do sieci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prosty sposób na odstraszenie much z domu. Wystarczy wymieszać ze sobą dwa składniki
  2. Tragiczne informacje na temat zdrowia Michaela Schumachera. Media : cierpienie jest coraz większe
  3. Czy powinno się ściągać z bobu skórkę przed zjedzeniem? Odpowiedź nie jest oczywista
  4. Maryna z "Janosika" po śmierci męża zrobiła wyjątkowo smutną rzecz. Mało która kobieta byłaby gotowa na podobną rzecz
  5. Spojrzał w niebo i aż zaniemówił. Natychmiast zrobił zdjęcie, w życiu nie widział nic podobnego
  6. Chciała kupić torebkę, ale gdy zajrzała do środka, łzy napłynęły jej do oczu. Kobieta będzie miała traumę do końca życia

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News