rząd pis
fot.youtube.com/sejmrp
Mateusz Wysokiński - 4 Grudnia 2018

Najgorsza informacja 2018 roku dla PiS! Ministrowie pospadają ze stołków, co z prezesem TVP?!

Prezes TVP jak też politycy PiS znaleźli się w wielkich tarapatach? Jak się okazuje, partia rządząca będzie miała wielkie problemy, aby utrzymać się u władzy. A tak przynajmniej wskazują najnowsze sondaże wyborcze.

Prezes TVP Jacek Kurski od wielu lat uprawia propagandę sukcesu partii rządzącej. Prominentny polityk dotychczas mógł liczyć na poparcie swoich widzów, wśród których dominowali wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio dobra passa obozu rządzącego zdaje się kończyć. Negatywne nastroje w partii, afera KNF, a także taśmy Mateusza Morawieckiego sprawiły, że nad ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego zawisły czarne chmury, a przynajmniej tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Super Express.

Prezes TVP ma się czego obawiać? PiS przegra wybory?

Tego sondażu Jacek Kurski w swojej telewizji na pewno nie puści. Nie ma co się dziwić, według badania z dni 28-30 listopada przeprowadzonego przez SuperExpress Prawo i Sprawiedliwość nie wygra wyborów samorządowych na rzecz połączonych sił opozycji. Koalicja Obywatelska, która była połączeniem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej odniosła wielki sukces w wyborach samorządowych, wygrywając w praktycznie każdym dużym ośrodku wojewódzkim. Widząc powodzenie ugrupowania, jego prominentni przedstawiciele chcą powiększyć jego skład. Do koalicji partyjnej miałaby jeszcze wejść PSL i SLD. Według sondażu sojusz czterech ugrupowań dałby opozycji realną władzę z aż 12-procentową przewagą nad Prawem i Sprawiedliwością. W takim układzie w Sejmie znalazłby się jeszcze Kukiz'15 z 8-procentowym poparciem. Tuż pod kreską z 4% głosów byłby Janusz Korwin-Mikke wraz z Wolnością. Taki wynik sprawi, że wszyscy obecni rządzący będą musieli pożegnać się ze stanowiskami. Jedną z osób, która pożegna się z posadą będzie także prezes TVP.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Andrzej Duda10 min Andrzeja Dudy, które podbiły serca internautów [MEMY]Czytaj dalej

Alarm dla PiS. Szansa dla opozycji

Opublikowane przez dziennikarzy badanie bardzo poruszyło partię rządzącą. Szczególnie zaniepokojony wydaje się poseł Marek Arst, który zaznacza, że sondaż powinien być sygnałem alarmowym dla jego partii. - To jest sygnał dla nas, że musimy się mocno przed wyborami mobilizować i dobrze przepracować najbliższy rok, żeby to PiS i obóz zjednoczonej prawicy miał 50 proc., a zjednoczona opozycja 38 proc. - powiedział parlamentarzysta. Zadowolona z wyników ankiety wydaje się Kamila Gasiuk-Pihowicz. Polityk Nowoczesnej od dawna postulowała koalicję, widząc w niej szansę na pozbawienie PiS władzy. Polityk chce sprawić, by Koalicja Obywatelska stała się bytem, który da wyborcom jasny sygnał, że można na nią liczyć i na niej polegać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cały świat zaniemówił. Duda KOSZMARNIE ośmieszył Polskę na szczycie klimatycznym
  2. Jackowski ponownie ostrzega Polaków! Ujawnia tajne zamiary PiSu
  3. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
skazaniZostali skazani na śmierć. Nie zgadniesz, o co poprosili na koniec!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News