Ujawniono tajny plan prezesa TVP! Polacy będą wściekli
Bartłomiej Chudy - 20 Grudnia 2018

Ujawniono tajny plan prezesa TVP! Polacy będą wściekli

TVP i jej prezes mają istotny wpływ na wybór artysty, który będzie reprezentował Polskę w corocznym konkursie Eurowizja. Z doniesień "Faktu" wynika, że w walka o przepustkę do Europy... może być już rozstrzygnięta! Artyści i polska publika, przyzwyczajona do eliminacji, mogą się rozczarować. 

TVP koordynuje krajowe eliminacje do Eurowizji. Ma przez to istotny wpływ na polskiego reprezentanta, który w danym roku pokaże się przed europejską publiką.

Szef TVP ma swojego asa na Eurowizję? "Nie chce obciachowych nazwisk"

Przywykliśmy, że do tego prestiżowego konkursu przechodzi zwycięzca krajowych eliminacji. Przebiegały one jawnie, a najlepsi musieli pokonać liczna konkurencję. Bilet do europejskiego "Edenu" jest zawsze tylko jeden. Dzisiejszy "Fakt" donosi na bazie telewizyjnych informatorów, że prezes TVP Jacek Kurski rozważa rezygnację z procesu eliminacji na rzecz samodzielnego wyłonienia zespołu/artysty, który pojedzie na Eurowizję! – Prezesowi TVP zależy na pozyskaniu dobrego nazwiska. Ostatnie preselekcje się nie sprawdzały, bo dużo znanych osób odmawiało udziału. Nie chcieli rywalizować z nieznanymi, a czasami obciachowymi muzykami – cytuje anonimowego informatora "Fakt". Kto jest faworytem Kurskiego i Telewizji Polskiej? W kulisach telewizji mówi się o Natalii Szroeder. Szefostwo ma bowiem dość zdawania się na konkursową loterię, z której - jak pokazuje praktyka - wyłaniano reprezentantów, których występy na Eurowizji nie przyniosły nam chwały. Za Szroeder mają przemawiać uznane już nazwisko, zdobyta popularność. Pomaga jej też ukochany, nie mniej utalentowany muzyk, Kuba Grabowski, znany szerzej jako Quebonafide. Tabloid zaznacza, że Szroeder usłyszała taką propozycję. Udział uzależnia jednak od ustaleń. - Natalia mówi, że jej udział zależy od piosenki i budżetu jaki dostałaby od telewizji publicznej. Jeśli piosenka spodoba się w TVP Natalia jest gotowa być naszą kandydatką – powiedział informator "Faktu".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jolanta RutowiczTVN dał im 5 minut sławy. Jedni je wykorzystali, pozostali odeszli w zapomnienieCzytaj dalej
Z wewnętrznego wyboru telewizji wyłaniano polskich reprezentantów trzy razy. Największy sukces z wyłonionych zakulisowo kandydatów osiągnął Michał Szpak w 2016 roku. Zajął wtedy ósme miejsce. Dziś należy do najbardziej rozchwytywanych, a zarazem kontrowersyjnych gwiazd rodzimej sceny muzycznej. Przypomnijmy, że w poprzednim miesiącu Eurowizję w wersji dziecięcej wygrała Polka, Roksana Węgiel. Również i w "juniorach" obyło się bez konkursu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje uwielbiana gwiazda Polsatu, TVN, TVP. Grała w Hotelu 52, Drugiej Szansie, Na dobre i na złe i wielu innych
  2. Międzynarodowy skandal przez program TVP. Cała Europa nie może uwierzyć w to, co właśnie się stało
  3. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  4. TVP ogłosiło pierwszą gwiazdę Sylwestra. Spodziewaliśmy się Zenka albo Sławomira…
Danuta HoleckaTVP kompromituje się nieustannie! Skandaliczne wpadki, które przejdą do historiiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News