Koniec pobłażania dla dziennikarzy "Wiadomości" TVP! KRRiT reaguje

Koniec pobłażania dla dziennikarzy "Wiadomości" TVP! KRRiT reaguje

Prezes TVP jednak opróżni swoje stanowisko? Takie doniesienia trafiają do mediów w ostatnim czasie. Okazuje się bowiem, że Jacek Kurski może niebawem opuścić piastowaną przez siebie pozycję. Wszystko przez fakt, że TVP coraz ostrzej podchodzi do wojny ideologicznej, nasycając swoje przekazy jeszcze większą propagandą niż dotychczas. Sprawę skomentowała nawet KRRiT, która to nie kryje się z krytyką nadawcy publicznego.

Prezes TVP musi widzieć nad swoją głową czarne chmury. Szczególnie po tym, co stało się w poniedziałek, kiedy to wyemitowany został skandaliczny materiał dotyczący śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. W tymże materiale zaprezentowane zostały przykłady mowy nienawiści, które zdaniem dziennikarzy TVP, najbardziej napędzały wojnę polsko-polską. Wśród tych znalazły się słowa Radosława Sikorskiego, Grzegorza Schetyny czy Donalda Tuska. Próżno jednak szukać było tam chociażby kwiecistych komentarzy Krystyny Pawłowicz lub Jarosława Kaczyńskiego, który z taką ekspresją mówił o "mordach zdradzieckich".

Prezes TVP ma nie lada orzech do zgryzienia

Materiał ten spotkał się nie tylko z ogromną krytyką Polaków. Poniedziałkowe wydanie Wiadomości TVP zostało też masowo zgłoszone do KRRiT, czyli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ta miała zająć się łamaniem przez TVP rzetelności dziennikarskiej. Na odpowiedź Rady nie trzeba było długo czekać. Jej przewodniczący, Witold Kołodziejski, wypowiedział się w jednoznacznie negatywnym tonie o działaniach publicznego nadawcy. Jak ocenił Kołodziejski, wydanie Wiadomości TVP z poniedziałku wcale nie służyło wyciszeniu emocji po śmierci Pawła Adamowicza. Podkreślił, że przykłady nienawiści w polityce powinny być pokazane z obu stron, a nie tylko od tej opozycyjnej. - Te materiały Wiadomości nie służyły wyciszaniu emocji. Powinni pokazać przykłady mowy nienawiści z obu stron. Nie ma co pudrować rzeczywistości - stwierdził Kołodziejski. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

TVP będzie musiało się tłumaczyć

Kołodziejski otwarcie przyznał, że TVP wdało się w wielki spór polityczny i ideologiczny, który rozgorzał w Polsce kilka lat temu. Niestety, publiczny nadawca, zamiast się od niego dystansować, stał się jego bardzo aktywną stroną. - Taka jest rzeczywistość, nad tym ubolewam, jest mi z tego powodu wstyd - oświadczył Kołodziejski. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. WOŚP odpowiada na apel żony Adamowicza. Ostatnia wola zostanie spełniona
  2. Paweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żył
  3. Trzęsienie ziemi w Watykanie! Odeszła ważna postać
  4. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  5. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News