Andrzej Rzeplinski
fot. K. Zuczkowski/Forum
Wiadomości Pikio - 26 Stycznia 2015

Prezes Trybunału Konstytucyjnego otrzymał odznaczenie za pracę na rzecz Kościoła katolickiego

Prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński otrzymał w piątek papieskie odznaczenie "Pro Ecclesia et Pontifice" w uznaniu za zaangażowanie w pracę na rzecz Kościoła katolickiego.

W mowie pochwalnej dominikanin o. Tomasz Dostatni przypomniał o licznych dokonaniach profesora na rzecz Kościoła katolickiego, szczególnie jeśli chodzi o działalność w Trybunale Konstytucyjnym gdzie zachował wierność nauce Jana Pawła II m.in. w kwestii kary śmierci. - Kościół katolicki poprzez swoich członków jest częścią społeczeństwa i tacy ludzie jak prof. Rzepliński przypominają nam i dodają wiary, że prawniczy wkład w kulturę europejską niesie nadzieję, że świat w którym żyjemy, może być lepszy i sprawiedliwszy - powiedział dominikanin. Andrzej Rzepliński jest profesorem prawa, był ekspertem Obywatelskiego Centrum Inicjatyw Ustawodawczych NSZZ "Solidarność", ekspertem ONZ ds. zapobiegania przestępczości, ekspertem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE w Warszawie, członkiem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jest związany z Uniwersytetem Warszawskim i Polską Akademią Nauk a od 2010 roku prezesem Trybunału Konstytucyjnego.
źródło: tokfm
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News