Trwa kongres Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. W Przysusze zebrali się delegaci gotowi przedstawić Polakom linie programową i ideologiczną partii. Od tego spotkania zależy wynik przyszłych wyborów do Sejmu. Nie obyło się też bez żartów.

Odśpiewano hymn państwowy, uczczono minutą ciszy zmarłych ostatnio członków PiS oraz rozszerzono oficjalnie kongres o Zjednoczoną Prawicę.

Prezes Jarosław Kaczyński, podczas wyboru prezydium kongresu, zażartował sobie z przebiegu glosowania. Zwrócił się w tym momencie do Gazety Wyborczej – pisma często porównującego rządy PiS do PZPR.

– Tu mi się, proszę państwa przypomina w tym momencie taki dowcip sprzed bardzo wielu lat, z 22. zjazdu KPZR. Tam Chruszczow wygłosił takie bardzo ostre, antystalinowskie przemówienie. Ktoś krzyknął: „A gdzie ty wtedy byłeś?” Na to Chruszczow: „Proszę bardzo, niech podniesie rękę ten, kto krzyczał.” Nikt nie podnosi. „Tam, gdzie ty teraz.” – zażartował Kaczyński.

Dodał od razu, że „to tylko żart, choć zapewne Gazeta Wyborcza go wykorzysta”. I tak też się stało.

– Ja przed chwilą powiedziałem, że Gazeta Wyborcza tym moim dowcipem się zajmie – już się zajęła.Oni są przewidywalni! Nie ma sensu nimi się zajmować – stwierdził z mównicy Jarosław Kaczyński.

źródło: fronda.pl

...

Zobacz również