Marzenia Kaczyńskiego o władzy pogrzebane! Na Nowogrodzkiej panika
Marcin Owczarek - 14 Grudnia 2018

Marzenia Kaczyńskiego o władzy pogrzebane! Na Nowogrodzkiej panika

Prezes PiS i jego marzenia, które zostały pogrzebane. Wielka panika na Nowogrodzkiej, sztandarowy pomysł, jaki chcieli wprowadzić właśnie legł w gruzach. Eksperci zbesztali go całkowicie.

Prezes PiS od bardzo dawna marzył o jednej rzeczy. Był to kolejny krok, aby zwiększyć swoją władzę w państwie. Ten krok zapewniłby im spory dopływ wyborców i zagwarantował kolejne osoby z PiS w parlamencie. Na Nowogrodzkiej panika, ponieważ nie zrealizują jednego z ich najważniejszych pomysłów. W czasie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość obiecywało masę nowych pomysł. Przede wszystkim chciano wprowadzić "500+" i "Mieszkanie+". Później wskazywano, że trzeba poprawić stan naszej armii. W końcu PiS uśmiechnął się do tych, którzy utożsamiają się z naszym krajem i chciało poprawić tzw. Kartę Polaka. Z tym ostatnim pomysłem wiąże się jedna z rzeczy, którą chciało przeforsować Prawo i Sprawiedliwość. Jarosław Kaczyński i inni ministrowie PiS mówili o tym, aby do Senatu wprowadzić dwóch dodatkowych polityków. Ich wybór miał nastąpić nie tylko przez głosy Polaków w kraju i za granicą, ale również posiadacze "Karty Polaka", którzy nie mają naszego obywatelstwa.

Prezes PiS - jego marzenia pogrzebane przez konstytucję

Kancelaria Senatu poprosiła konstytucjonalistów, aby sprawdzili, czy coś takiego jest zgodne z ustawą zasadniczą. Prof. Anna Łabno, dr hab. Bogumił Szmulik i dr hab. Jarosław Szymanek zgodnie stwierdzili, że to, co zaproponował PiS, jest niezgodne z konstytucją. Jeden z profesorów otwarcie mówi, iż władza zwierzchnia należy tylko i wyłącznie do narodu w myśl przepisów prawa i nie może być inaczej. Tylko ktoś, kto ma polskie obywatelstwo, może wybierać rząd naszego państwa:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
– Osoba, która identyfikuje się z Narodem Polskim, ale nie posiada polskiego obywatelstwa, może posiadać polskie pochodzenie lub też mieć stwierdzoną ustawowo przynależność do Narodu Polskiego. Nie jest jednak członkiem Narodu Polskiego w rozumieniu przepisów Konstytucji RP, co oznacza, iż nie powinna posiadać czynnego prawa wyborczego - mówi dr hab. Szmulik. Ten pomysł był na tyle kontrowersyjny, że poprzez wprowadzenie go PiS zaskarbiłby sobie sympatię posiadaczy "Karty Polaka". Mogłoby to dać im dwa dodatkowe mandaty w Senacie i zdobyliby jeszcze większą przewagę w parlamencie, niż mają dotychczas. Opozycja krytykowała ten pomysł, ale teraz może odetchnąć z ulgą, gdyż nie jest on zgodny z konstytucją. Marzenia Kaczyńskiego zostały jednak pogrzebane i prezes PiS będzie musiał w inny sposób pozyskać wyborców.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wałęsa publicznie upokorzył Kaczyńskiego! Jego wpis to petarda
  2. Jarosław Kaczyński: Lech Wałęsa to jego największy wróg. Wiemy dlaczego
  3. Kim jest nowy Rzecznik Praw Dziecka? Ukończył prawo kanoniczne, chce kar dla 10-latków
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News