Bez nazwy-1
Fot. Pixabay.com
Patryk Korzec - 18 Grudnia 2018

Zamówiłeś prezenty przez internet? Możesz je stracić bezpowrotnie!

Prezenty to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, które czekają nas w czasie świąt Bożego Narodzenia. Któż z nas nie chciałby otrzymać wyjątkowego podarunku od najbliższych, którym będzie mógł się nacieszyć w gronie rodziny. Teraz okazuje się jednak, że te zamówione przez internet mogą do nas nigdy już nie dotrzeć. 

Prezenty są cudowne i wyjątkowe, cieszy bowiem zarówno ich dawanie, jak i otrzymywanie. Któż z nas nie lubi sprawiać radości bliskim, obdarowując ich przedmiotami, o których oni marzyli. Z drugiej strony wszyscy po cichu liczymy na to, że pod bożonarodzeniowym drzewkiem również znajdziemy coś niezwykłego, czym będziemy się mogli cieszyć w gronie rodziny. Na jaw wyszło teraz, że jednak nie wszyscy otrzymają zamówione przez siebie prezenty na Boże Narodzenie. Jeden z największych polskich sklepów internetowych właśnie ogłosił coś strasznego, w co trudno jest uwierzyć.

Wszystkie prezenty mogą być zagrożone

Dziś w nocy tysiące klientów otrzymało bardzo niepokojące wiadomości e-mail od cieszącego się ogromną popularnością sklepu internetowego - Morele.net. W wiadomości firma informowała przed skutkami "nieuprawnionego dostępu" do ich danych. Prawdopodobnie doszło do ataku hakerskiego, który skupiony był na pozyskaniu adresów e-mail, numerów telefonów, danych personalnych oraz haseł klientów strony. Jak podaje serwis, nie doszło do wycieku danych kart płatniczych ani loginów, jednak i z dostępem do wyżej wymienionych informacji nasze świąteczne prezenty mogą być zagrożone, bo z ich znajomością da się bardzo istotnie namieszać, choćby w danych dotyczących złożonych zamówień.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PromocjaRossmann szaleje na święta! Co warto kupić w okresie największej promocjiCzytaj dalej

To nie pierwszy taki atak na ten sklep

Sklep natychmiast polecał zmianę hasła do kont założonych w Grupie Morele oraz ostrzegał przed reagowaniem na jakiekolwiek wiadomości wysyłane z podejrzanych źródeł. Jednocześnie firma zapewnia, że wdrożone zostały odpowiednie procedury bezpieczeństwa, dzięki którym niemożliwe jest już wykorzystanie luki w zabezpieczeniach. Nie są to także pierwsze poważne starcia firmy z hakerami. Pod koniec listopada klienci, którzy właśnie dokonali transakcji, otrzymali wiadomość SMS z prośbą o dopłatę złotówki. Wszystko odbywać się miało na sfałszowanej stronie DotPay, a celem miało być wyłudzenie loginu oraz hasła do konta. Media zaczęły już spekulować, iż te ostatnie zdarzenia w połączeniu z najnowszymi doniesieniami wskazują na to, iż hakerzy wyjątkowo polują na klientów Grupy Morele i ataki mogą nie być przypadkowe.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda TVN kończy karierę! Co się stało?
  2. Poseł PiS wpadł po same uszy! Zatrzymany przez policję, grozi mu więzienie
  3. Skandal z Dudą w roli głównej! Naprawdę to powiedział
  4. Ile pies chodzi w ciąży? Dni i charakterystyka ras
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Anna LewandowskaAnna Lewandowska pokazała choinkę. "Jejku, jaka piękna!"Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News