PiS oszalał! Nie dostaniesz prezentów na święta, służby właśnie zatrzymują setki paczek
Fot. Pexels
Wiadomości Pikio - 19 Grudnia 2018

PiS oszalał! Nie dostaniesz prezentów na święta, służby właśnie zatrzymują setki paczek

Prezenty na święta często spędzają nam sen z powiek. Kiedy więc zostaną już zakupione lub zamówione, ogromna część Polaków może teoretycznie odetchnąć z ulgą. Jak się jednak okazało, z powodu politycznej decyzji wiele paczek nie zdąży już dotrzeć do kupców przed Bożym Narodzeniem.

Prezenty na święta są zdecydowanie naprawdę ważną częścią gwiazdkowej tradycji. Tuż przed Wigilią supermarkety zapełniają się klientami, którzy starają się odnaleźć podarki dla członków swej rodziny oraz przyjaciół. Część kupców chce jednak uniknąć długich kolejek oraz nerwów związanych z ogromnymi tłumami w poszczególnych sklepach. Te osoby najczęściej decydują się na zrobienie zakupów przez Internet wierząc, iż w ten sposób uda im się "wykręcić" od wpadnięcia w świąteczną gorączkę.

Prezenty na święta nie dotrą na czas? Poczta zatrzymuje setki paczek

Jak się jednak okazało, w tym roku grupa ta może napotkać na naprawdę duże problemy. Mowa tu o klientach, którzy zamówili podarki z kilku stron internetowych, w tym popularnego AliExpress. Rząd zdecydował się bowiem niezwykle dokładnie dopilnować, aby dopłacono do nich podatek VAT lub cło oraz aby nie wwieziono w nich niebezpiecznych materiałów. W specjalnym oddziale pocztowym w Lublinie pracuje już zatem 22 celników, zatrzymujących paczki do kontroli. Odbiorcy ok. 100 przesyłek zostali wezwani do zapłacenia odpowiedniej kwoty. Prawie dwukrotnie więcej paczek zostało umieszczonych za to w specjalnych magazynach. Osoby, do których miały dotrzeć, dostaną dopiero oficjalne decyzje dotyczące opodatkowania. Łącznie każdego dnia zostaje sprawdzonych nawet kilkanaście tysięcy przesyłek. Warto zaznaczyć, iż niektóre z nich w uzasadnionych przypadkach mogą zostać prześwietlone, czy nawet otwarte przez celników, którzy od początku grudnia pilnie sprawdzają trafiające do nich paczki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. Tych memów o niej nie zapomnimyCzytaj dalej

Jak Polacy zareagowali na przedświąteczne, pocztowe zamieszanie?

Chociaż politycy tłumaczą, że ściągnięcie z kupców odpowiednich podatków zapewni krajowemu budżetowi prawdziwy zastrzyk środków, opinia publiczna pozostaje negatywnie nastawiona do pomysłu. Wielu klientów może bowiem nie otrzymać swoich paczek przed Bożym Narodzeniem, a zamówili w nich najczęściej prezenty dla bliskich. Na ostatnią chwilę będą więc musieli szukać alternatywy dla zaplanowanych podarków. Później przyjdzie im za to zapłacić wyznaczone przez prawo kwoty i znaleźć ostatecznie sposób na spożytkowanie zamówionych produktów, których nie zdążą już wręczyć zgodnie z pierwotnym zamysłem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński jednym ruchem przejmie władzę nad prasą? Ustalenia mediów są jednoznaczne
  2. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  3. Przyjaciel Rydzyka ujawnił jego prywatne sekrety! Oto PRAWDZIWE oblicze zakonnika?!
  4. Meghan Markle używa ciąży do celów marketingowych? Internauci: „Robi to pod publiczkę”
  5. Przerażająca wizja Jackowskiego na Boże Narodzenie. Lepiej zostańcie w domach
ZAMIANA
Gen. JaruzelskiWojciech Jaruzelski obawiał się tych faktów. Cała prawda o stanie wojennymCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News