Wiemy co kupić w prezencie komunijnym chłopcu. Jakie są trendy w tym roku?

Wiemy co kupić w prezencie komunijnym chłopcu. Jakie są trendy w tym roku? Źródło: pixabay.com/pompi

Prezenty na Komunię dla chłopca. Pomysły na upominki, które można wręczyć dziecku, które w tym roku przystępuje po raz pierwszy do sakramentu komunii. Od kilku lat dzieciaki dostają bardzo wymyślne prezenty, które wartością spokojnie przekraczają tysiąc złotych. Okres komunijny zbliża się wielkimi krokami, warto przygotować się do niego wcześniej, przede wszystkim finansowo.

Prezenty na Komunię dla chłopca - okres komunijny już tuż, tuż

Prezenty na Komunię dla chłopca - jakie wybrać, by były odpowiednie na tę okoliczność? Wraz z nadejściem wiosny zbliża się okres Pierwszych Komunii. Wielu rodziców, chrzestnych i krewnych drugoklasistów, choć w dzisiejszych czasach różnie z tym bywa, musi przygotować się do tego ważnego wydarzenia, jakim jest przyjęcie po raz pierwszy Eucharystii. 

Najwięcej Komunii odbywa się w maju, jest to wielkie święto dla wszystkich chrześcijańskich rodzin, do którego dzieci przygotowują się przez cały rok. Z tej okazji najczęściej wydawane jest przyjęcie, aby wspólnie świętować ten czas.

Prezenty na Pierwszą Komunię 2019 

Z roku na rok pomysły na prezenty z tej okazji są coraz ciekawsze, ale także droższe. Dawniej najpopularniejszymi prezentami były rowery, hulajnogi, zegarki, teraz to już nieaktualne. Mało które dziecko już tego wszystkiego nie ma, obecnie królują tablety i quady. Ale czy to nie przesada? Dzieci mają coraz większe oczekiwania co do prezentów, które są im wręczane, chcą ich więcej.

Oczywiście to od nas zależy co podarujemy dziecku, przystępującemu do Pierwszej Komunii Świętej. Możemy wręczyć chłopcu pamiątki, które przez całe życie będą przypominać o tym wydarzeniu, są to między innymi krzyżyki na łańcuszku, modlitewniki, Pismo Święte - te prezenty zdecydowanie nie zrujnują waszego budżetu.

Jeśli na ten cel macie przeznaczone trochę więcej pieniędzy, możecie również wybrać zegarek lub inne gadżety, czy elektronikę. Część osób decyduje się na wręczenie koperty z pieniędzy, by nie głowić się nad wyborem odpowiedniego upominku dla chłopca.

Prezenty na 1 komunie dla chłopca do chrzestnego

Na chrzestnych teoretycznie spoczywa większa odpowiedzialność niż innych krewnych, to oni zastępują rodziców. Chrzestny ma za zadanie pogłębiać wiarę u dziecka oraz pomóc w wychowywaniu go zgodnie z zasadami religii chrześcijańskiej, ma również być duchowym wsparciem dla chrześniaka lub chrześnicy. 

Jego prezent jest zazwyczaj o wiele większy od innych, tutaj królują przede wszystkim tablety, laptopy, a nawet quady i telewizory. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju lokaty. Może dziecko nie będzie super szczęśliwe podczas uroczystości po Pierwszej Komunii, jednak z pewnością podziękuje za to w przyszłości, może być to oczywiście dodatek do innego prezentu.

  1. Zamachy terrorystyczne. Na świecie robi się coraz bardziej niebezpiecznie
  2. Okoliczności śmierci Jana Pawła II do dziś wzbudzają kontrowersje. Jaka jest prawda?
  3. Czy wręcza się prezenty na rocznicę Komunii? Tak, wiemy jakie
  4. Kim jest córka Pablo Escobara? Nigdzie nie ma o niej nawet wzmianki
  5. Wzruszający dramat Chce się żyć, ukazuje walkę o prawo do normalnego życia
Następny artykuł