Mord, którego ofiarą padł były polski premier i jego żona, jest jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych III RP. Prawdopodobny współsprawca bestialskiego czynu nie odpowie jednak za swoje czyny. Wszystko przez obecne prawo. 

Zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów jest jedną wielką zagadką. Prezes Rady Ministrów w latach 1970-1980 został napadnięty we własnym domu i wraz ze swoją żoną poddany torturom.

Do mordu doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku w podwarszawskim Aninie. Nie wiadomo, jak sprawcy weszli do domu Piotra Jaroszewicza i Anny Solskiej. Wiadomo jednak, że mordercy wykazali się niespotykaną brutalnością. Premier został uduszony poprzez zadzierzgnięcie na jego szyi sznurka, a jego żonę zastrzelono po torturach strzałem w głowę ze sztucera.

Premier był jego ofiarą. Nie odpowie za morderstwo

Pierwszego podejrzanego w sprawie złapano dopiero niedawno, po niemal trzydziestu latach od mordu. Do dziś nie wiadomo, co było ostateczną przyczyną zabójstwa. Spekuluje się, że posiadane przez Jaroszewicza cenne dokumenty, które uzyskał podczas walk na froncie wschodnim.

Podejrzany Robert S., członek najbrutalniejszego gangu lat 90. – gangu karateków nie odpowie jednak za czyn, którego najprawdopodobniej dokonał. Wszystko przez polskie prawo, które nie pozwala na sumowanie wyroków.

S. odsiaduje się karę 25 lat pozbawienia wolności za inne zabójstwo i nie może dodać mu kolejnych 25. Nad zmianą tego przepisu pracuje obecnie minister Zbigniew Ziobro.

– W razie skazania za jedno ze zbiegających się przestępstw na karę 25 lat pozbawienia wolności orzeka się tę karę jako łączną karę pozbawienia wolności – podaje „Super Express”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duda był krok od śmierci. Uratowała go choroba córki
  2. Bończyk ukrywała to przed rodziną Wodeckiego! Wszystko wyszło na jaw
  3. PiS spróbuje kupić wyborców?! Wyższe emerytury nie tylko przez waloryzację
  4. Nie wiedzieli czy zwierzaki zaakceptują dziecko. To co zrobiły, ZASKAKUJE
  5. Britney Spears znów ma problemy z alkoholem?!

10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]

15 zdjęć ukazujących absurdy życia w Polsce

źródło: dorzeczy.pl