Ten gest premiera był naprawdę nietypowy. Swoim zachowaniem postanowił zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy z zanieczyszczeniem powietrza i zakorkowanymi centrami miast. Bez dwóch zdań, swoim zachowaniem podbił serca internautów.

Mowa o tym, co zrobił Mark Rutte, premier Holandii. Polityk wybrał się do Pałacu Noordeidnde, gdzie urzęduje król Holandii, Wilhelm Aleksander. Przez Hagę Rutte jechał jednak nie samochodem z towarzyszącymi mu ochroniarzami, a mknął na rowerze. Wzbudził tym zaskoczenie przechodniów, ale także i innych polityków.

Nietypową przejażdżkę Ruttego skomentował na Twitterze ambasador Holandii przy ONZ, Karel van Oosterom. Polityk swój wpis wzbogacił o zdjęcia premiera jadącego na rowerze przez Hagę.

– Premier Rutte przybywa do Pałacu, by poinformować naszego króla Wilhelma Aleksandra o uformowaniu nowego rządu. Nawet zapina swój rower – informował van Oosterom.

Wiadomo już, że przejażdżka Ruttego to nie tylko element jego kampanii wizerunkowej, ale także zapowiedź polityki, jaką ten ma zamiar prowadzić. Pewne już bowiem, że premier mocny nacisk w swoich działaniach położy na zanieczyszczenie powietrza i zapchane samochodami miasta.

źródło: twitter.com/KvanOosterom
źródło: twitter.com/KvanOosterom
źródło: twitter.com/KvanOosterom
źródło: twitter.com/KvanOosterom

źródło: twitter.com

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...


Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

...

Zobacz również

Zobacz również