W rozmowie z Polskim Radiem premier Beata Szydło zapowiedziała, że niebawem nastąpi poważna rekonstrukcja rządu. Jak również oświadczyła, zmiany nie będą jedynie personalne, ale także systemowe.

 – Wszyscy ministrowie wiedzą od początku, kiedy zaczęliśmy swoją pracę, że są odpowiedzialni za działanie swoich resortów i będą ocenieni. I ta ocena już wkrótce zostanie przedstawiona opinii publicznej. Będą zmiany w rządzie, ale zmiany nie tylko personalne, bo oczywiście personalia są ważne i to jak sobie radzą poszczególni ministrowie jest istotne, ale potrzebne są też zmiany systemowe – powiedziała szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Polskim Radiem.

Jak dodała Beata Szydło, o tym jakie będą to zmiany i którzy ministrowie zostaną zdymisjonowani, Polacy dowiedzą się już w przyszłym tygodniu.

Podkreśliła również, że ministrowie muszą pamiętać o tym, że nie są „kadrowymi” i ponoszą pełną odpowiedzialność za działanie swoich resortów.

Premier została zapytana również – w kontekście rekonstrukcji rządu – o swoich najlepszych ministrów.

 – Zastanawiałam się, czy powinnam wymieniać tutaj nazwiska, ale wymienię, bo uważam, że są dwie osoby, które zasługują naprawdę na ogromny szacunek i pochwały i są wzorem tego, jak powinny funkcjonować ministerstwa i ministrowie. To jest na pewno pani minister Elżbieta Rafalska i minister Henryk Kowalczyk – oznajmiła Szydło.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: polskie radio

...

Zobacz również