Jeden z posłów opozycji wystosował interpelację, w której domagał się upublicznienia wydatków KPRM. Kancelaria Premier Szydło nie miała wyboru i musiała je opublikować. Wydatki szefowej rządu PiS mogą nie spodobać się niektórym podatnikom, bo tylko na jedną z kolacji wydano blisko 130 tysięcy złotych.  

Poseł Kukiz’15, Tomasz Jaskóła, złożył interpelację, w której zażądał od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ujawnienia wydatków z pierwszych miesięcy urzędowania premier Beaty Szydło.

Szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości, która podczas kampanii wyborczej sama krytykowała poprzedni rząd za absurdalne wydatki z publicznej kasy, nie miała wyboru i musiała upublicznić swoje wydatki. Obraz jaki wyłania się z opublikowanego zestawienia Kancelarii Premiera może rozzłościć niejednego podatnika.

Wśród upublicznionych wydatków możemy znaleźć m.in. tradycyjne badania sondażowe zrealizowane przez TNS Polska SA i badania społeczno-politycznne firmy GF, które w sumie kosztowały polskiego podatnika 48 tysięcy złotych. Ponad 27 tysięcy złotych wydano również na stronę Beaty Szydło – beataszydlo.gov.pl

strona premier Beaty Szydło, która kosztowała podatnika 27,7 tys. zł, fot. beataszydlo.gov.pl

Ponadto na promocję programu „Rodzina 500 plus” w internecie, radiu i telewizji wydano aż 200 tysięcy złotych. 100 tysięcy złotych wydano na organizację mini strefy kibica z okazji meczu Polska – Ukraina.

Najbardziej zaskakującymi wydatkami mogą być m.in. tysiąc sztuk filiżanek za blisko 30 tysięcy złotych czy kolacja z okazji XXVI Szczytu Kobiet, która pochłonęła dokładnie 127,8 tys. złotych. Do tego dochodzą jeszcze ogólne usługi cateringowe w KPRM za 130 tysięcy złotych, świadczone przez Belvedere-Cafe Łazienki Królewskie.

W sumie przez pierwsze 6 miesięcy urzędowania premier Beaty Szydło wydano dokładnie 29 178 856,65 złotych.

W analogicznym okresie urzędowania poprzedniego rządu Ewy Kopacz wydano 51 001 868,97 zł, w tym m.in. 3 miliony złotych na transport premier, 15 mln zł na wydanie podręcznika edukacji wczesnoszkolnej „Nasz elementarz”, 3,7 mln zł dotacji dla Polaków mieszkających na Ukrainie na terenach objętych działaniami wojennymi, blisko 200 tys. złotych na organizację pogrzebu Władysława Bartoszewskiego i ponad 120 tys. na pogrzeb Józefa Oleksego. Na usługi cateringowe wydano z kolei 190 tys. złotych (świadczone przez tą samą firmę).

Szczegółowe zestawienie wydatków Kancelarii Premier Beaty Szydło jest dostępne pod tym linkiem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: kprm / sejm.gov.pl

...

Zobacz również