Partie opozycyjne od wielu miesięcy nie mają pomysłu na to jak przebić się ze swoją ofertą i – zdaniem politologów – nie potrafią dotrzeć do serc i umysłów wyborców. Tym bardziej zaskakiwać mogą słowa Beaty Szydło, która niespodziewanie wypaliła, że przestrzega  partyjnych kolegów przed „zbytnim optymizmem”, bo PiS ma z kim przegrać.

Od dłuższego czasu Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie zdecydowanie prowadzi we wszelkich możliwych sondażach i z tego powodu politycy tej partii chodzą po sejmie dumni jak paw. Do tej beczki miodu łyżkę dziegciu postanowiła dodać szefowa rządu.

– Nie powiedziałabym, że nie mamy z kim przegrać. Mamy. Możemy przegrać z samym sobą. I choć oceniam, że na dziś opozycja jest bardzo słaba, to przestrzegałabym moich kolegów przed zbytnim optymizmem – zdecydowanie podkreśliła Szydło w rozmowie z „Polska The Times”.

Szydło straszy podwładnych

Premier odniosła się też do ewentualnej zmiany na stanowisku szefa rządu. Szydło zaznaczyła, że w premierowskim fotelu „czuje się dobrze”, ale „to, kto stoi na czele rządu, to zawsze jest wypadkowa różnych okoliczności i wszystko może się zmienić.

 – Podchodzę do tego z pokorą, ale na dziś nie widzę w Polsce sytuacji, która wymagałaby jakichś gwałtownych zmian w rządzie – przekonywała Szydło, która równocześnie – w nieco tajemniczy sposób, ale jednak – po raz kolejny zaznaczyła, że zmiany w jej gabinecie nastąpią.

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że jeżeli ktoś traci tempo, musi usiąść na ławce rezerwowej – postraszyła podwładnych szefowa rządu. – Jestem świadoma tego, co trzeba poprawić, aby pracować jeszcze skuteczniej – dodała.

Na pewno po tych słowach członkowie rządu nie będą się czuli komfortowo, ale – jak wiadomo – praca w rządzie to raczej nie jest zajęcie na wiele lat i decydując się na zostanie ministrem, trzeba się liczyć z tym, że szybko można intratną fuchę stracić.

źródło: gazeta.pl

 

...

Zobacz również