Premier Szydło szokuje. Oto z kim wg niej PRZEGRA PiS

Premier Szydło szokuje. Oto z kim wg niej PRZEGRA PiS Źródło: Flickr

Partie opozycyjne od wielu miesięcy nie mają pomysłu na to jak przebić się ze swoją ofertą i - zdaniem politologów - nie potrafią dotrzeć do serc i umysłów wyborców. Tym bardziej zaskakiwać mogą słowa Beaty Szydło, która niespodziewanie wypaliła, że przestrzega  partyjnych kolegów przed "zbytnim optymizmem", bo PiS ma z kim przegrać.

Od dłuższego czasu Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie zdecydowanie prowadzi we wszelkich możliwych sondażach i z tego powodu politycy tej partii chodzą po sejmie dumni jak paw. Do tej beczki miodu łyżkę dziegciu postanowiła dodać szefowa rządu. - Nie powiedziałabym, że nie mamy z kim przegrać. Mamy. Możemy przegrać z samym sobą. I choć oceniam, że na dziś opozycja jest bardzo słaba, to przestrzegałabym moich kolegów przed zbytnim optymizmem - zdecydowanie podkreśliła Szydło w rozmowie z "Polska The Times".

Szydło straszy podwładnych

Premier odniosła się też do ewentualnej zmiany na stanowisku szefa rządu. Szydło zaznaczyła, że w premierowskim fotelu "czuje się dobrze", ale "to, kto stoi na czele rządu, to zawsze jest wypadkowa różnych okoliczności i wszystko może się zmienić.  - Podchodzę do tego z pokorą, ale na dziś nie widzę w Polsce sytuacji, która wymagałaby jakichś gwałtownych zmian w rządzie - przekonywała Szydło, która równocześnie - w nieco tajemniczy sposób, ale jednak - po raz kolejny zaznaczyła, że zmiany w jej gabinecie nastąpią. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że jeżeli ktoś traci tempo, musi usiąść na ławce rezerwowej - postraszyła podwładnych szefowa rządu. - Jestem świadoma tego, co trzeba poprawić, aby pracować jeszcze skuteczniej - dodała. Na pewno po tych słowach członkowie rządu nie będą się czuli komfortowo, ale - jak wiadomo - praca w rządzie to raczej nie jest zajęcie na wiele lat i decydując się na zostanie ministrem, trzeba się liczyć z tym, że szybko można intratną fuchę stracić. źródło: gazeta.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News