Premier Szydło przyznała specjalną rentę rodzinie polskiego kierowcy

Premier Szydło przyznała specjalną rentę rodzinie polskiego kierowcy

Żona i 17-letni syn polskiego kierowcy, Łukasza Urbana dostaną specjalną rentę. Premier Beata Szydło poinformowała właśnie o jej przyznaniu. 

37-letni Łukasz Urban to polski kierowca ciężarówki uprowadzonej przez islamskiego terrorystę i użytej do poniedziałkowego zamachu na jeden z berlińskich jarmarków świątecznych.

Napastnik - imigrant z Tunezji - zamordował Polaka, po tym jak ten próbował uniemożliwić mu atak. Według ustaleń niemieckiej policji i prokuratury, Łukasz Urban walczył do ostatniej chwili, próbując m.in. wyrwać kierownicę terroryście. Dzięki Polakowi ciężarówka zatrzymała się o wiele bliżej niż było to w zamiarze islamskiego terrorysty, tym samym uratował życie wielu ludziom obecnym na jarmarku.

Pod wrażeniem postawy Łukasza Urbana nie byli tylko Niemcy, którzy chcą wybudować mu pomnik w hołdzie jego bohaterstwa, ale także Brytyjczycy, Polacy i inne narody, które masowo wpłacały pieniądze dla jego rodziny.

Przez pierwsze kilka dni polskie władze zdawały się zbytnio nie interesować. Teraz premier Beata Szydło poinformowała o przyznaniu rodzinie Łukasza Urbana specjalnej renty.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News