Gorąco w Sejmie. Premier Szydło: Przez rządy PO Polacy stracili 340 mld zł

Gorąco w Sejmie. Premier Szydło: Przez rządy PO Polacy stracili 340 mld zł

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu odbywa się zapowiadana przez obóz rządzący od dawna ocena rządów PO-PSL. W swoim przemówieniu, premier Szydło stwierdziła między innymi, że przez rządy poprzedniej ekipy Polacy stracili ok. 340 miliardów złotych.

 - Egoizm, pogarda, marnotrawstwo - to obraz rządów PO i PSL. Szacujemy, że Polacy przez rządy Platformy Obywatelskiej i PSL stracili ok. 340 mld zł - powiedziała premier Szydło.

 - Platforma i PSL nie rządziły państwem, to było trwanie i czerpanie z władzy profitów. Od czasu do czasu, żeby przykryć tę flautę, na którą sprowadziliście Polskę, wymyślaliście świecidełka jak walka z dopalaczami, "zielona wyspa", czy Polskie Inwestycje Rozwojowe, błyskotki medialne, które nic ze sobą nie niosły oprócz pudrowania rzeczywistości - grzmiała szefowa rządu PiS z mównicy Sejmowej.

 - Przez osiem lat budowaliście państwo teoretyczne, które było silne wobec słabych, ale słabe wobec silnych. Państwo sytych kręgów władzy, gdzie elita rządząca ma się dobrze, ale obywatele i ich potrzeby się nie liczą. Ważna była wasza wygoda, wasze sprawy, interesy, przyjemności  - mówiła  dalej Szydło.

Ponadto, według szefowej rządu PiS, jej poprzednicy przez osiem lat "za nic nie brali odpowiedzialności; dwa wydarzenia to obrazują - katastrofa smoleńska i afera podsłuchowa", z którymi PO-PSL sobie świadomie lub nie, nie poradziło.

Premier Szydło zapowiedziała również złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: polsat news Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News