Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu odbywa się zapowiadana przez obóz rządzący od dawna ocena rządów PO-PSL. W swoim przemówieniu, premier Szydło stwierdziła między innymi, że przez rządy poprzedniej ekipy Polacy stracili ok. 340 miliardów złotych.

 – Egoizm, pogarda, marnotrawstwo – to obraz rządów PO i PSL. Szacujemy, że Polacy przez rządy Platformy Obywatelskiej i PSL stracili ok. 340 mld zł – powiedziała premier Szydło.

 – Platforma i PSL nie rządziły państwem, to było trwanie i czerpanie z władzy profitów. Od czasu do czasu, żeby przykryć tę flautę, na którą sprowadziliście Polskę, wymyślaliście świecidełka jak walka z dopalaczami, „zielona wyspa”, czy Polskie Inwestycje Rozwojowe, błyskotki medialne, które nic ze sobą nie niosły oprócz pudrowania rzeczywistości – grzmiała szefowa rządu PiS z mównicy Sejmowej.

 – Przez osiem lat budowaliście państwo teoretyczne, które było silne wobec słabych, ale słabe wobec silnych. Państwo sytych kręgów władzy, gdzie elita rządząca ma się dobrze, ale obywatele i ich potrzeby się nie liczą. Ważna była wasza wygoda, wasze sprawy, interesy, przyjemności  – mówiła  dalej Szydło.

Ponadto, według szefowej rządu PiS, jej poprzednicy przez osiem lat „za nic nie brali odpowiedzialności; dwa wydarzenia to obrazują – katastrofa smoleńska i afera podsłuchowa”, z którymi PO-PSL sobie świadomie lub nie, nie poradziło.

Premier Szydło zapowiedziała również złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polsat news

Zobacz również