Szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło, stwierdziła podczas specjalnego spotkania z internautami, że winę za osłabienie się złotówki ponosi opozycja. Gdyby nie sytuacja polityczna w Polsce do jakiej – wg premier – doprowadziła opozycja to kurs złotówki byłby wyższy.

Podczas specjalnego wywiadu za pośrednictwem Facebooka gdzie pytania mogli zadawać internauci, premier Beata Szydło odpowiadała na pytania związane głównie z gospodarką. Jednym z najciekawszych jakie zadano było to dotyczące przyczyn osłabienia złotówki.

Szefowa rządu PiS potwierdziła zdanie innych polityków obozu władzy, którzy przekonują, że winę za osłabienie kursu naszej waluty ponosi opozycja.

Niestety jest ono w pewnym sensie wynikiem pewnego klimatu politycznego, który został wywołany wokół Polski przede wszystkim przez nieodpowiedzialne zachowania opozycji. Przez to, że opozycja zrobiła swoistą histerię wokół tego, co w tej chwili podejmuje polski rząd w Polsce, niepotrzebnie angażując zewnętrznych obserwatorów do wewnętrznych spraw polskich. Panujemy nad tym, uspokajam, że wszystko jest pod kontrolą – odpowiedziała premier Szydło.

Ostatni spadek kursu złotówki zanotowano w ciągu ubiegłego tygodnia. Euro podrożało o 17 groszy a dolar o 16 gr. Kurs złotówki zachowywał się podobnie tuż przed obniżeniem ratingu dla Polski przez agencję Standard&Poor’s w styczniu tego roku.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: beata szydło na fb

...

Zobacz również