Chociaż po ostatnich wystąpieniach Beaty Szydło dotyczących relacji Polski z Unią Europejską posłowie opozycji poczuli się bardzo pewnie w kreowaniu swojego wizerunku obrońców przynależności kraju do wspólnoty, premier szybko odpowiedziała na ich krytykę. Jednym wpisem na Twitterze rozwścieczyła tych, którzy wcześniej posądzali ją o antyeuropejską postawę.

„Polska jest i będzie w UE. Chcemy UE jednolitej, stabilnej, bezpiecznej. Opozycja niech nie histeryzuje, tylko niech wspiera rząd by tak było” – napisała w swoim poście premier Beata Szydło. Tymi słowami odpowiedziała posłom opozycji, krytykującym jej wcześniejszą postawę, która rzeczywiście zdawać się mogła kontrowersyjna.

– Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. My chcemy pomagać ludziom, a nie elitom politycznym. Mam odwagę zadać elitom politycznym pytanie w Europie: dokąd zmierzacie, dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci – powiedziała wcześniej Szydło, za co spotkała ją ostra odpowiedź Grzegorza Schetyny, Rafała Trzaskowskiego i Sławomira Nitrasa. Twierdzili bowiem otwarcie, że premier chce budować swoją politykę na strachu oraz konflikcie ze strukturami europejskimi. Polityk odpowiedziała im jednak od razu bardzo stanowczo i jednoznacznie, uderzając przy okazji w działania opozycji.

...

Zobacz również

Fot. Twitter/Beata Szydło