Słowacji głosowali przeciwko decyzji Unii w sprawie przymusowego podziału imigrantów. Premier Robert Fico twardo utrzymuje, że Słowacja nie wprowadzi żadnych kwot i może nawet wejść w spór prawny z Unią.

– Słowacja nie będzie respektować decyzji o wprowadzeniu obowiązkowych kwot rozmieszczenia uchodźców w państwach Unii Europejskiej i jest gotowa wejść w tej sprawie w spór prawny z Brukselą – mówił Fico.

Premier Słowacji deklaruje, że prędzej wda się w spór prawny z Brukselą i złamie prawo, niż przyjmie obowiązkową liczbę imigrantów.

– Raczej wejdziemy w procedurę naruszenia unijnego prawa, niż będziemy respektować ten dyktat, który jest dziełem większości niezdolnej do osiągnięcia konsensusu w ramach Unii Europejskiej. Dopóki będę szefem rządu Republiki Słowackiej, obowiązkowe kwoty nie zostaną na słowackim terytorium wprowadzone – dodał premier Słowacji.

Przypominamy, że decyzja Unii o podziale uchodźców została wprowadzona większością głosów. Od głosu wstrzymała się Finlandia, zaś Węgry, Rumunia, Słowacja i Czechy głosowały przeciwko. Polska, mimo iż według minister Piotrowskiej sprzeciwia się obowiązkowych kwotom, zagłosowała za „w imię solidarności”. Tym samym Polska wyłamała się z bloku przeciwnego decyzji Unii tworzonego przez Grupę Wyszehradzką.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: Wp.pl

...

Zobacz również