Słabszy dzień Polaków w Premier League. Reprezentanci Polski nie popisali się

Słabszy dzień Polaków w Premier League. Reprezentanci Polski nie popisali się Źródło: Wikipedia

Premier League należy do najlepszych lig piłkarskich na świecie, jednak Polacy nie występują tam tak często, jak choćby we Włoszech. Nasi nieliczni reprezentanci mieli okazję pojawić się na boisku dzisiaj i nie pokazali się z dobrej strony. Żaden z nich nie może być zadowolony.

Premier League, czyli po prostu liga angielska, jest przez wielu kibiców uważana za zdecydowanie najlepszą na świecie. Aż cztery z ośmiu najlepszych drużyn Ligi Mistrzów w tym sezonie grają bowiem właśnie w Anglii. Rzadko mamy jednak do czynienia z reprezentantami Polski występującymi właśnie w Wielkiej Brytanii. Nasi piłkarze mieli sporego pecha w walce o grę na angielskich boiskach.

Jakiś czas temu w Leicester City nie poradził sobie Bartosz Kapustka, za słaby na Crystal Palace okazał się natomiast Jarosław Jach. W Premier League często grają polscy bramkarze oraz Jan Bednarek, który jest jedynym zawodnikiem z pola. Żaden z nich nie będzie jednak dobrze wspominał dzisiejszego dnia, w którym żaden nie wygrał swojego spotkania.

Zły dzień dla Polaków w Premier League

Na murawie pojawił się dziś Artur Boruc. Bramkarz Bournemouth miał bronić strzały zawodników Fulham, jednak drużyna polskiego golkipera przegrała z niżej notowanym rywalem, doprowadzając do sporej niespodzianki po porażce 0:1.

Trzech punktów nie zdobył także Łukasz Fabiański. Polak miał walczyć o europejskie puchary z West Hamem, ale jego zespół ma spore problemy ze zdobywaniem kolejnych trzech punktów. Dzisiejszy mecz z Leicester zakończył się remisem 2:2, a kibice drużyny byłego bramkarza Legii zaczynają coraz głośniej wyrażać swoją złość wobec takich rezultatów.

W Premier League wystąpiło trzech Polaków

Jako ostatni wystąpił dziś Jan Bednarek, jedyny polski zawodnik w lidze angielskiej grający w polu. Jego Southampton przegrało nieoczekiwanie z Newcastle 1:3, sprawiając ogromne zdziwienie wśród angielskich kibiców. Bednarek w perspektywie całego sezonu prezentuje się dobrze, jednak nie może zaliczyć dzisiejszego spotkania do udanych.

Najbardziej zagrożony spadkiem jest ostatni ze wspomnianych, jednak póki co wydaje się, że drużyny Polaków jednak utrzymają się w Premier League i będziemy mogli oglądać ich na placu gry również w kolejnym sezonie.

Następny artykuł