Leeds trafi do Premier League? Drużyna Polaków blisko awansu

Leeds trafi do Premier League? Drużyna Polaków blisko awansu Źródło: Wikipedia

Premier League niebawem może przywitać zespół, w którym występują dwaj Polacy. Leeds United radzi sobie doskonale w tym sezonie i jest możliwe, że już od nowych rozgrywek zobaczymy je w angielskiej elicie. Tego chcą kibice z całego świata.

Premier League już wkrótce przywita trzy nowe zespoły, które w tym sezonie poradzą sobie najlepiej ze wszystkich, które obecnie występują w angielskiej Championship. Już teraz wiemy, że awans zapewniło sobie Norwich, bardzo bliskie tego osiągnięcia jest Sheffield United, natomiast trzecia drużyna zostanie wyłoniona poprzez udział w fazie play-off. Może ona być ciekawa także dla polskich kibiców.

Wszystko wskazuje na to, że sezon na trzecim miejscu zakończy Leeds United. Drużyna prowadzona przez Marcelo Bielsę długo utrzymywała się na pozycji lidera tabeli, jednak złapała zadyszkę i obecnie musi zadowolić się ostatnim miejscem na podium. Nie daje to bezpośredniego awansu do Premier League, w związku z czym niebawem rozpocznie się dodatkowa gra o awans.

Premier League może powitać dwóch Polaków

Jest już niemal pewne, że Leeds nie wywalczy bezpośredniego awansu do Premier League i będzie musiało walczyć w fazie play-off. Wezmą w niej udział cztery drużyny, którymi na ten moment są również West Brom, Aston Villa i Derby County. Wśród nich zdecydowanym faworytem jest właśnie Leeds. Na ten moment drużyna z Polakami w składzie zagra o miejsce w wielkim finale z Derby. 

Mateusz Klich i Mateusz Bogusz mają zupełnie inne cele. Pierwszy jest ulubieńcem trenera, dzisiaj wpisał się nawet na listę strzelców w starciu z Aston Villą, natomiast drugi powoli przebija się do pierwszego zespołu i wiele wskazuje na to, że niebawem dostanie szansę od Marcelo Bielsy.

Premier League poza zasięgiem Leeds od kilkunastu lat

Ostatni raz Leeds United występowało w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2003/2004. Bezstronni kibice nie kryli, że bardzo życzą tej drużynie awansu, bo jest to klub bardzo zasłużony dla angielskiej piłki i szkoda, by brakowało dla niego miejsca kosztem mniej utytułowanych ekip.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News