Kontuzja znanego zawodnika z Premier League, to może być punkt zwrotny sezonu!

Kontuzja znanego zawodnika z Premier League, to może być punkt zwrotny sezonu! Źródło: YouTube - Arsenal

Premier League cieszy się wysoką liczbą zawodników ze światowego topu. Jeden z nich nabawił się bardzo poważnego urazu, przez który być może nie wystąpi już do końca sezonu. Wobec tej informacji walka o czołowe miejsca zapowiada się bardzo ciekawie!

Premier League zbliża się do ostatecznego rozstrzygnięcia, co oznacza, że już niebawem powinniśmy poznać wszystkie drużyny, które zagrają w europejskich pucharach oraz te, które spadną z ligi. Informacja o urazie jednego z zawodników może być kluczowa w nadciągającej walce o jak najwyższe miejsce w tabeli. Bez niego drużyna z pewnością będzie uznawana za osłabioną. 

Kontuzji nabawił się Aaron Ramsey, co oznacza, że Arsenal będzie mieć utrudnione zadanie w walce o grę w Lidze Mistrzów. Walijczyk był kluczowym piłkarzem zespołu i jeżeli nie pojawi się na boisku w tym sezonie, to ekipa prowadzona przez Unaia Emery'ego będzie zdecydowanie osłabiona. Pierwsze diagnozy wskazują na dłuższą przerwę piłkarza Kanonierów.

Premier League przynosi emocje do samego końca

Aaron Ramsey wystąpił w tym sezonie w 40 spotkaniach Arsenalu, większość z nich zaliczając w Premier League. Strzelił w nich 6 goli i zanotował 8 asyst, co jest znakomitym rezultatem. Walijczyk jest kluczowym piłkarzem Kanonierów, jednak już teraz wiemy, że nadchodzący miesiąc jest jego ostatnim w barwach klubu z Londynu. Wszystko przez przenosiny do Juventusu, do których dojdzie latem.

O transferze wiedzieliśmy już od kilku miesięcy, jednak kontuzja sprawia, że pomocnik być może nie zdoła pożegnać się z kolegami z zespołu i kibicami w taki sposób, jaki sobie wymarzył. Kłopoty zdrowotne mogą sprawić, że nie wystąpi w żadnym meczu w tym sezonie.

Aaron Ramsey może nie wystąpić już w Premier League

Reprezentant Walii nabawił się urazu w spotkaniu z Napoli w Lidze Europy. Co ciekawe, to właśnie ta drużyna będzie najprawdopodobniej jego największym rywalem w walce o mistrzostwo Włoch od nowego sezonu. 

Przerwa powinna potrwać około trzech tygodni, więc Ramsey wróci do gry jedynie w wypadku, gdyby Arsenal awansował do finału Ligi Europy, który odbędzie się 29 maja w azerskim Baku. Wygląda więc na to, że pomocnik nie pomoże drużynie w walce o czwarte miejsce w Premier League, które gwarantuje grę w Lidze Mistrzów w nowym sezonie.

źródło: Piłka Nożna

Następny artykuł