Jak tu nie kochać polityków i dziennikarzy? Wszyscy tacy szczodrzy, tak bardzo troskliwi. Pan Kraśko chętnie płacący składki na służbę zdrowia, mimo że przez ostatnie 20 lat chorował przez 4 dni. Bo sprawia mu frajdę że się solidaryzuje społecznie i chory na raka ma dzięki niemu ?darmową? opiekę. Więc i my, podatnicy cieszmy się z tego, że utrzymujemy z naszych podatków, pracującego w telewizji publicznej naczelnego ?Wiadomości?. Platforma Obywatelska chwali się za publiczne 7 milionów złotych, że z pomocą UE wypchnęła z polskich dróg na śmietnik historii maluchy i polonezy i na postawionych dzięki PO i UE autostradach jeżdżą teraz wypasione fury. Być może chwalą się słusznie, wybudować najdroższe autostrady na świecie to osiągnięcie. Nie zapominajmy również o przedstawionym na spocie obskurnym Jarmarku Europa, w miejsce którego nasi ukochani przywódcy wznieśli odjazdowy stadion Narodowy. No i znowu sukces, bo zakładano że koszt w przeliczeniu na jedno krzesełko to będzie 12 000 zł, a tu rekord, bo udało się na tyle przepłacić, że koszt jednego krzesełka naszej dumy narodowej wyniósł aż 32 500 zł. Chapeau bas! No ale co to dla takich zdolniachów jak luby premier Tusk, który w czasie sprawowania rządów potrafił cichaczem przejść metamorfozę z liberalnego demokraty w socjaldemokratę. Chociaż może nie demokratę? Przecież przy okazji referendum za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz nawoływał, żeby absolutnie nie brać udziału w głosowaniu. Lepiej siedzieć w domu na dupie i cieszyć się z tak kochanej zwierzchnik stolicy, która buduje stadiony, autostrady, tęczę itd.

Skoro jest tak wspaniale to szanowny kapitan rządu Tusk zdecydował, że należy wypuścić jeszcze jeden spot za publiczne pieniądze. Tym razem za marne 8,5 miliona zł. Będziemy się chwalić jak Polska ewoluowała przez ostatnie 25 lat od okresu transformacji. A naprawdę mają się czym pochwalić, bo jeśli od 25 lat rządzi ten sam układ, którego emanacją są od ćwierć wieku te same troskliwe twarzyczki obradujące przy okrągłym stole, to wyczyn jest nie lada. Więc i my naród polski świętujmy z nimi to 25-lecie. Tyle się udało dokonać. Rozliczyć komunistów. Wsadzić do więzień Jaruzelskiego i Kiszczaka. Zwalczyć postkomunę. Oczyścić telewizję publiczną z kanalii związanych z poprzednim systemem. Codziennie w TVP oglądamy niezmanipulowane informacje z kraju i ze świata przygotowywane przez obiektywnych dziennikarzy, którzy na eksponowane posady dziennikarskie weszli dzięki kwalifikacjom zawodowym, a nie jakimś szemranym powiązaniom choćby z elitami PRL-u. Spójrzmy na Polskę przez różowe okulary!

Szokuje mnie Korwin-Mikke. Stwierdził, że jeśli ktoś często jest zapraszany do TVP to jest to albo złodziej, albo agent. No jak tak można powiedzieć o ludziach, dzięki którym mamy stadion Narodowy i nie jeździmy już maluchami! Za takie zasługi powinni być zapraszani jeszcze częściej! No wyobrażacie sobie państwo jak mogłaby nami rządzić kreatura, która pije wino z gwinta?! To ja już wolę tych co wydają po 7 milionów złotych na spoty reklamujące zasługi UE. Przynajmniej czuje się cywilizowanym Europejczykiem, rozpływam się nad otaczającą rzeczywistością, mam dreszcze!

Nie rozumiem jak Janusz Mikke śmiał kontrpomówić prominentnego polityka partii rządzącej. Nie będzie mi tu jakiś belzebub pluł w twarz posła Platformy Obywatelskiej, partii która ma 155% zaufania społecznego i ja tam wierzę na słowo kolegom premiera Tuska, to dobrze że wreszcie pokazali jaką kanalią jest ten dżentelmen z muszką. Pomawiać wolno tylko politykom PO, bo to są wspaniali Europejczycy, reprezentanci narodu wielbieni przez naród, pamiętaj pan panie Mikke, co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie!

Aha, już niedługo płaca minimalna w Polsce będzie wynosić 5 600 złotych. Tyle nam obiecuje kandydat na szefa komisji europejskiej. Jak to dobrze, że jesteśmy w tej unii, tam to dopiero mają rozmach, nawet ukochany premier Tusk nam tyle nie obiecuje. Troszczą się o nas!

...

Zobacz również