Trzy tygodnie zostały do wyborów parlamentarnych, dlatego polityczne rozgrywki przybierają na sile. Zdaniem Ewy Kopacz debatować powinni liderzy największych ugrupowań politycznych, którzy odpowiadają za przyszłość ich frakcji.

Do tej pory prezydent, który wywodzi się z Prawa i Sprawiedliwości skutecznie unikał podjęcia jakiegokolwiek dialogu z premier Kopacz, a w ramach kompromisu przyjął do siebie na rozmowę minister Teresę Piotrowską, która została nawet uznana za najbardziej kompetentną osobę w rządzie.

Jednak nie o prezydenta Dudę tutaj chodzi. Ewa Kopacz chce debatować z Jarosławem Kaczyńskim. – Nie mamy wątpliwości, kto jest prezesem PiS. Nie mamy też wątpliwości, kto będzie premierem przyszłego rządu, gdyby ta opcja wygrała – zaznaczyła, sugerując jednocześnie, że w razie wygranej Prawa i Sprawiedliwości to nie Beata Szydło stanie na czele rządu.

Premier Kopacz ma już dość politycznych histerii. Nie ma zamiaru już więcej się napraszać, aby ktoś z konkurencyjnej partii podjął z nią debatę.

Do wyborów już coraz mniej czasu. Odbędą się 25 października.

Źródło: polskieradio.pl / IAR

 

...

Zobacz również