Premier Morawiecki się wygadał, wszyscy słyszeli. Chodzi o przywrócenie narodowej kwarantanny

Premier Morawiecki się wygadał, wszyscy słyszeli. Chodzi o przywrócenie narodowej kwarantanny Źródło: Kancelaria Premiera YouTube.com

Premier Mateusz Morawiecki niedawno wrócił ze szczytu unijnego, na którym członkowie wspólnoty debatowali nad podziałem budżetu. Chociaż jest to ważny temat ostatnich dni, to warto zwrócić uwagę na inne słowa premiera. Wszyscy znajdą już plany rządzących dotyczące kwestie przywrócenia kwarantanny.

Premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie podkreślał, jak dumny jest z Polaków, którzy jak jeden mąż zamknęli się w domach i zastosowali się do poleceń rządzących. Wiele mówi się na temat tego, że już na jesień spodziewać można się drugiej fali zachorowań. W związku z tą kwestią co jakiś czas powraca temat przywrócenia obowiązkowej kwarantanny domowej. Premier Morawiecki zdradził, jakie ma plany.

Już wszystko wiadomo, premier zdradził szczegóły

Premier ma pełne ręce roboty i nie zapowiada się, aby tempo prac w jakimkolwiek stopniu miało zmaleć. Konieczne jest przygotowanie się na ewentualny lawinowy wzrost zachorowań w sezonie grypowym i przygotowanie szpitali na ponowne pojawienie się masy pacjentów. Mateusz Morawiecki przy okazji wywiadu udzielanego Polsat News związanego z powrotem z unijnego szczytu wygadał się co do ewentualnego przywrócenia narodowej kwarantanny.

- Dziś myślę, że Polacy boją się już dużo mniej koronawirusa, nauczyli się też żyć z wirusem, mniej się obawiają także ewentualnych zasad obowiązujących w przypadku nasilenia się pandemii, bo poznali te zasady - powiedział w rozmowie z dziennikarzami premier. W tym samym wywiadzie przyznał, że powrót kwarantanny nie jest scenariuszem rozważanym przez rządzących.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie zamkniemy się w domach na jesień?

Z wypowiedzi Mateusza Morawieckiego wynika, że przywrócenie narodowej kwarantanny nie jest czymś, co w ogóle brane jest pod uwagę. Tak jasne i konkretne stanowisko może dziwić, biorąc pod uwagę ostrożne szacunki dalszego przebiegu epidemii i jej nawrocie w miesiącach jesiennych. Premier Polski stoi jak widać na stanowisku, że ponowne masowe zamknięcie się w domach w celu zapobiegania przenoszenia się wirusa między osobami nie będzie konieczne , aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy się obawiali. Zapadła decyzja o ponownym zamknięciu obiektu

2. 20 lat temu Ivan Komarenko był na szczycie. Smutny upadek, wiemy czym się dziś zajmuje

3. Objawy niedoboru witaminy D. Ma je nawet 90 procent Polaków

Codziennie Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane dotyczące zakażeń

Takie słowa mogą dziwić, szczególnie gdy spojrzy się na dzienne raporty nowych zakażeń, jakie codziennie potwierdzane są w laboratoriach. Niestety liczba tych osób z dnia na dzień rośnie i jak na razie nie widać wypłaszczenia krzywej zachorowań. Pozostaje mieć nadzieję, że premier dobrze wie co robi i faktycznie kolejna narodowa kwarantanna nie będzie niezbędna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maciej: „Jestem bogaty i spotykam się z biedną dziewczyną. Za parę butów robi rzeczy, jakich sobie nie wyobrażacie”
  2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 19-letni ulubieniec fanów, zginął w dramatycznym wypadku
  3. Polsat nie ma litości dla TVP i TVN. Wieczorem pokaże megahit, miliony zasiądą przed telewizorami
  4. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
  5. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Wypaliła prawdę o tragedii uczestników, nie mieści się w głowie
  6. Uwaga, już się zaczęło. Rusza rejestracja o bony turystyczne
  7. Sąd Najwyższy za samotnymi rodzicami. Mogą skorzystać ze specjalnej ulgi
  8. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  9. Krystyna Pawłowicz nie mogła czekać, prosi wszystkich o pomoc. Liczy się każde wsparcie

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News