Premier zainterweniował w sprawie seniorów
dpexcel Pixabay
Irmina Jach - 17 Października 2020

Nagła zmiana dla seniorów, nikt się nie spodziewał. Pilna interwencja premiera i ministra zdrowia

Premier i minister zdrowia postanowili zainterweniować w sprawie interesów polskich seniorów, którzy należą do grupy najwyższego ryzyka w dobie pandemii koronawirusa. Wypracowano rozwiązanie, które pozwoli osobom w podeszłym wieku na spokojne pozostanie w domach, bez ponoszenia konsekwencji związanych z rezygnacją ze świadczeń zdrowotnych.

Premier i minister zdrowia od dawna apelowali do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o zmianę kluczowych przepisów, z których konsekwencjami muszą zmagać się emeryci. Najnowsze informacje donoszą, że podjęto nieoczekiwane, ważne decyzje.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Premier wystosował ważny apel do NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia, chcąc wyjść na przeciw emerytom, którzy mają zarezerwowany pobyt w sanatorium, ale z powodów zdrowotnych lub losowych, nie mogą z niego skorzystać. Z informacji przekazanych przez dziennikarzy RMF FM wynika, że w takiej sytuacji wystarczy, by senior poinformował o swoich planach wojewódzki oddział NFZ. Wtedy, bez konsultacji z lekarzem prowadzącym, wyjazd może zostać odroczony na późniejszy termin. Każda prośba, jak zaznaczają przedstawiciele NFZ, musi być honorowana. Polacy nie poniosą żadnych konsekwencji z powodu odwołania pobytu w sanatorium. Nowy zapis obowiązuje od soboty, tj. 17 października bieżącego roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Premier i minister zdrowia od dawna apelowali, by w dobie pandemii koronawirusa, która ostatnio wiąże się z rekordowymi zachorowaniami, osoby w podeszłym wieku unikały zbędnych wyjazdów i wizyt w miejscach publicznych. Zdecydowano się także na przywrócenie rozwiązania, które obowiązywało już wiosną. Godziny dla seniorów obowiązują od czwartku, 15 października, we wszystkich sklepach, drogeriach oraz aptekach. Wszystkie pomysły wdrożone przez rząd mają na celu uchronienie najstarszej grupy społecznej przed zachorowaniem na COVID-19, który może mieć dla nich szczególnie przykre konsekwencje. Podeszły wiek oraz choroby współistniejące znacznie zwiększają ryzyko niebezpiecznych powikłań, które nierzadko mogą skończyć się śmiercią pacjenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Wstrząsające nagranie. Jarosław Kret cały się trzęsie i ciężko oddycha, potrzebuje pomocy?

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Do tej pory Narodowy Fundusz Zdrowia nie proponował żadnych alternatywnych rozwiązań związanych z wyjazdami do sanatoriów. Emeryci, którzy decydowali się na rezygnację z wyjazdu, tracili miejsce, na które czekali nierzadko całymi miesiącami lub latami. Po wprowadzeniu nowych zasad, nowy termin ma być ustalany znacznie szybciej. Przekazano również, że każdy, kto chce rozpocząć leczenie sanatoryjne, zobowiązany jest do przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Będąc na miejscu, trzeba zachowywać zasady reżimu sanitarnego oraz zachowywać bezpieczny dystans w stosunku do innych kuracjuszy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Codziennie podawali jej sok z kiszonych buraków. Teraz z niesamowitych powodów poleca go wszystkim
  2. Sensacyjna wiadomość z ostatniej chwili. Kamil Stoch wycofał się z mistrzostw, wszystko przez stan zdrowia
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. Niesamowite nagranie Prypeci przed katastrofą w Czarnobylu. Miasto tętniło życiem

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Warszawa w Pigułce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News