Premier
youtube.com Kancelaria Premiera
Klaudia Bochenek - 16 Maja 2020

Wyciekło oficjalne rozporządzenie premiera. Od poniedziałku wielkie zmiany, wszystko jest już jasne

Premier wcześniej zapowiadał zmiany, wyciekło jego oficjalne rozporządzenie. Wszystko w związku z panującą epidemią, wszystko jest już jasne. Polaków czekają nowe zmiany, za którymi niektórzy nie nadążają. Warto zapoznać się z informacjami - co się zmieni, co nam wolno, a czego nie.

Premier Mateusz Morawiecki opublikował rozporządzenie 16 maja w Dzienniku Ustaw. Nie ma już odwrotu od podjęcia poniżej przedstawionych decyzji.

Premier ogłosił spore zmiany

W ostatnim czasie premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrami zdrowia i edukacji coraz częściej gości na konferencjach prasowych. Wszystko przez wchodzące w życie kolejne obostrzenia lub luzowane restrykcje. Od poniedziałku 18 maja zmieni się naprawdę wiele. Przede wszystkim nowością jest brak kwarantanny po przekroczeniu granicy dla tych osób, które udowodnią, że są za granicą zatrudnione lub się uczą. Również dzieci i ich opiekunowie, którzy dowożą je do placówek za granicą, nie muszą odbywać kwarantanny. Przypomnijmy, że w pozostałych przypadkach przekraczanie granicy jest zabronione do 12 czerwca.

Zakupy muszki owocówkiNad owocami latają muszki owocówki? Ważny znak, nie wolno go ignorowaćCzytaj dalej

Oczywiście ucieszą się ci, którzy tak długo czekali na wizytę u fryzjera lub kosmetyczki. Salony będą znów mogły zacząć funkcjonować pod rygorem sanitarnym. Obowiązkowe będą maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji i ścisłe przestrzeganie zasad umawiania się na wizyty - na daną godzinę, a w środku będzie mógł być tylko umówiony klient. Niestety, salony tatuażu nadal nie będą otwarte. Osoby chcące zadbać o formę nadal nie odwiedzą siłowni i klubów fitness, a rodzice z dziećmi placów zabaw. Zmiany dotyczą za to kościołów - od 17 maja na 10 m² kościoła będzie przypadać jeden wierny. Jeśli chodzi o pogrzeby, na uroczystościach będzie mogło zgromadzić się nie więcej niż 50 żałobników.

Zmiany w galeriach handlowych i w komunikacji miejskiej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku opisują charakterTwój znak zodiaku mówi jaki masz charakter. Miesiąc, w którym się urodziliśmy ma ogromne znaczenieCzytaj dalej

Dużym znakiem zapytania były tzw. "wyspy" w galeriach handlowych. Będą mogły się otworzyć, również pod rygorem sanitarnym - maseczki, pleksa, jedna osoba przy okienku. Restauracje odżyją - przede wszystkim te posiadające ogródki i obsługę kelnerską. Mimo wcześniejszego otwarcia hoteli i innych obiektów noclegowych, restauracje do nich przynależące nie będą mogły jeszcze podjąć obsługi klientów.

Dzisiaj grzeje:

1. Media obiegły zdjęcia Dudy z wypadu w Bieszczady. Wszyscy zwrócili uwagę na jeden szczegół

2. Tata stracił ukochaną córkę. Po pogrzebie zdjął lustro w jej pokoju i zalał się łzami

W sklepach i galeriach handlowych póki co bez zmian - 1 osoba na 15 m². Każdy taki obiekt musi zapewnić klientom rękawiczki i płyn do dezynfekcji. Duże zmiany z kolei w komunikacji miejskiej: pasażerowie będą mogli zająć połowę miejsc siedzących lub 1/3 miejsc siedzących i stojących. W autobusach i tramwajach nadal połowa miejsc siedzących musi być niezajęta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fatalna pomyłka w sklepie znanej sieci. Żrąca substancja zamiast płynu do dezynfekcji rąk
  2. Robert Lewandowski wrócił w wielkim stylu. Napastnik bezwzględny dla Gikiewicza, co za bramka (VIDEO)
  3. Po ugotowaniu makaronu zalewasz go zimną wodą? Karygodny błąd, nie wolno tak postępować
  4. Lekarze ostrzegają, popularna przyprawa może zawierać ołów. Konsekwencje spożycia mogą być fatalne
  5. Masz w domu konwalie? Lekarze biją na alarm, każdy musi wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje
  6. Dobijająca wiadomość przed znoszonym jutro uciążliwym zakazem. Straszne wydarzenie pod osłoną nocy

Zdrowie - masowanie palcówZaczęła masować jeden palec u dłoni, reakcja organizmu była spektakularna. Cudowny trikCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News