Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra

Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra Źródło: pikio

Premier Mateusz Morawiecki zadecydował, komunikat został przekazany przez jego kancelarię. Wszyscy Polacy powinni wiedzieć o zmianach, które wchodzą w życie już od jutra, 14 sierpnia. Kolejne poprawki do nadchodzących zmian mogą zostać wprowadzone w życie dopiero za tydzień lub dwa.

Premier po konsultacjach ze specjalistami podjął decyzję, o wszystkim powiadomiła Kancelaria Premiera. Z kolei dziś na oficjalnej konferencji prasowej o zmianach opowiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Pojawiła się tzw. lista ostrzegawcza

Polska w dalszym ciągu walczy z koronawirusem. Dziś odnotowano aż 811 nowych przypadków zarażeń, co w porównaniu z 11 i 12 sierpnia (odpowiednio 551 i 715 przypadków) jest znacznym wzrostem. W związku z nadal pogarszającą się sytuacją oraz nowymi ogniskami koronawirusa zdecydowano się zaktualizować listę powiatów żółtych i czerwonych.

- Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Zmiany będą obowiązywać od jutra (14.08) - czytamy w krótkim komunikacie Kancelarii Premiera, opublikowanym na oficjalnym Twitterze.

Mapa, na której wyszczególniono żółte i czerwone powiaty, to jednak nie wszystko. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował dziś na konferencji prasowej o powstaniu tzw. listy ostrzegawczej, na której znalazły się powiaty tatrzański, bialski, kępiński, zwoleński oraz słubicki. Sytuacja w tych regionach jest zła, jednak nie na tyle poważna, aby oznaczać je kolorem. Jeśli nastąpi pogorszenie, mogą trafić na listę powiatów żółtych i czerwonych. Janusz Cieszyński zauważył także, że tam gdzie tydzień temu wprowadzono obostrzenia, sytuacja nieco się poprawia, liczba zakażeń nie wzrasta w takim tempie jak poprzednio.

Premier udostępnił listę 18 powiatów, w których będą obowiązywać zmiany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Powiaty, które zostały objęte żółtą strefą to powiaty: pszczyński, raciborski, Żory, cieszyński, wieruszowski, nowotarski, limanowski, grajewski i Biała Podlaska. Żory oraz Biała Podlaska trafiły na listę z powodu kilkudziesięciu przypadków zarażeń, do których doszło na weselach. Z kolei strefa czerwona to powiaty: wieluński, nowosądecki, Nowy Sącz, Ruda Śląska, Rybnik, rybnicki, wodzisławski, ostrzeszowski oraz Jastrzębie Zdrój.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN pilnie ostrzega. Najbliższe godziny będą kluczowe, duże zagrożenie dla wielu Polaków

2. Wierni pogrążyli się w żałobie. Tragiczna śmierć młodego księdza

3. Niestety, koronawirus w komunikacji miejskiej. Sanepid pilnie szuka pasażerów

Przypomnijmy podstawowe ograniczenia, które dotyczą mieszkańców stref czerwonych: muszą zakrywać usta i nosić je nie tylko w sklepach, ale i w przestrzeni publicznej, zostały odwołane targi i wydarzenia kulturalne. W weselach i pogrzebach może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób. W strefach żółtych nie trzeba zasłaniać twarzy również na ulicy, na weselach i pogrzebach może spotkać się ze sobą maksymalnie 100 osób. W kinach może być zajęte jedynie 25% miejsc na widowni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dziś zmiany obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos
  2. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  3. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  4. Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia
  5. Kolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News