Kancelaria Premiera nie miała innego wyjścia. Pilny komunikat, każdy musi się podporządkować

Kancelaria Premiera nie miała innego wyjścia. Pilny komunikat, każdy musi się podporządkować Źródło: Piotr Molecki East News

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na wystosowanie apelu do wszystkich Polaków. Władze nie miały innego wyjścia. Komunikat jest naprawdę pilny, niepodporządkowanie się może mieć bardzo poważne konsekwencje. Wiemy, czego wymaga Kancelaria Premiera i jak skończy się lekceważenie słów Prezesa Rady Ministrów.

Premier Mateusz Morawiecki postanowił zabrać głos na temat obostrzeń związanych z bezpieczeństwem podczas panującej pandemii koronawirusa. Przedstawiciel rządu jest zaniepokojony faktem, że wielu Polaków lekceważy zalecenia rygoru sanitarnego, przez co odnotowuje się kolejne ogniska niebezpiecznego patogenu na terenie kraju. Okazuje się, że część rodaków używa środków ochronnych w niewłaściwy sposób. Na Twitterze Kancelarii Premiera pojawiły się specjalne wytyczne, z którymi powinien zapoznać się każdy z nas.

Premier zaapelował do wszystkich Polaków

Pandemia koronawirusa znacząco zmieniła codzienność ludzi na całym świecie. Dla wielu osób korzystanie z środków ochrony zdrowia, takich jak maseczka, przyłbica i rękawiczki ochronne, stało się już nawykiem. Zdecydowana większość Polaków pamięta o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i nosi maski w środkach komunikacji publicznej, sklepach i w miejscach, gdzie niemożliwe jest utrzymanie dostatecznego dystansu społecznego. Niestety, wciąż istnieją osoby, które świadomie lekceważą wytyczne resortu zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z informacji przekazywanych przez media wynika, że największy problem z respektowaniem zasad ma miejsce w placówkach handlowych. Mimo, że według zaleceń ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, pracownicy mają prawo do wyproszenia kłopotliwego klienta, kasjerzy przyznają, że w praktyce przypomina to walkę z wiatrakami. Niestety, pracownicy, którzy każdego dnia mają kontakt z tysiącami interesantów, czują się zagrożeni. Każdy z bywalców sklepu może być bowiem nosicielem wirusa SARS-CoV-2. Premier, Mateusz Morawiecki, postanowił wesprzeć rządowego współpracownika i również zaapelować do osób, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo związane z zakażeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas

2. Rosja ma szczepionkę na koronawirusa? Porażające ogłoszenie Władimira Putina

Premier apeluje o odpowiednie noszenie maseczek ochronnych. Prawidłowo założony środek ochronny powinien zasłaniać nos i usta, tak, by ograniczyć transmisję wirusów. Noszenie maseczki odsłaniającej nos lub zsuniętej na brodę jest poważnym błędem i naraża zdrowie osób znajdujących się w pobliżu. Minister zdrowia mówił przed kilkoma dniami, że nikt nie jest zwolniony z tego obowiązku. Osoby, które zmagają się z chorobami przewlekłymi, powinny wybrać nieco bardziej komfortową przyłbicę. Niestety, to, co powiedzieli przewodniczący resortu zdrowia i premier, nie spodoba się wielu Polakom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wydano pilne alarmy. Niemal pół Polski narażone dziś wieczorem
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Daniel Martyniuk wpadł w dziki szał. Zaczął obrażać gwiazdę TVN, pokazał niestosowny gest

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News