Premier popełnił gafę
YouTube Janusz Jaskółka
Irmina Jach - 10 Października 2020

Ogromna wpadka na konferencji premiera. Nie miał pojęcia, co dzieje się za jego plecami

Premier Mateusz Morawiecki, który podczas dzisiejszej konferencji prasowej poruszał niezwykle istotne tematy, nie spodziewał się, że jego plecami rozgrywa się kuriozalna sytuacja. Widzowie, którzy zebrali się przed teleodbiornikami, by posłuchać o planach działania na czas pandemii koronawirusa, nie mogli uwierzyć własnym oczom, to poważna wpadka.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski wzięli udział w sobotniej konferencji, której tematem były działania mające na celu zapewnienie Polakom bezpieczeństwa podczas drugiej fali pandemii koronawirusa. Przedstawiciele rządu przekazali informacje na temat nowych obostrzeń i odpowiedzieli na pytania, które od dłuższego czasu nurtowały obywateli naszego kraju. Podczas prezentacji doszło do wpadki.

Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceNauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceCzytaj dalej

Premier nie zdawał sobie sprawy z sytuacji, która rozgrywała się za jego plecami

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Raporty na temat dziennej liczby zakażeń, które są publikowane przez Ministerstwo Zdrowia, przynoszą coraz gorsze informacje. W sobotę, 10 października, resort poinformował o rekordowej liczbie potwierdzonych zarażeń niebezpiecznym patogenem. Odnotowano aż 5300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 i chorób towarzyszących zmarło łącznie 53 osoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Najpoważniej jest w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano aż 816 przypadków. Na kolejnych miejscach pasują się województwa: małopolskie (631), kujawsko-pomorskie (554), śląskie (412), łódzkie (411), pomorskie (362), wielkopolskie (360), podkarpackie (347), lubelskie (251), dolnośląskie (242), świętokrzyskie (218), podlaskie (172), zachodniopomorskie (152), opolskie (141), lubuskie (121) oraz warmińsko-mazurskie (110). Rząd nie mógł pozostać obojętny, postanowiono zabrać głos w kwestii sytuacji epidemiologicznej i związanych z nią obostrzeń w najbliższej przyszłości. Cała Polska, prócz kilku czerwonych powiatów, znalazła się w żółtej strefie.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce

2. Z ostatniej chwili: pilny komunikat Episkopatu Polski. Chodzi o 1 listopada, wiadomo co nas czeka

3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje

Konferencja prasowa, w której wziął udział premier Mateusz Morawiecki była emitowana na antenie stacji TVP Info. By zobrazować słowa, które wypowiadał szef rządu, postanowiono wyświetlić infografiki, które miały na celu zobrazowanie wprowadzonych zasady oraz pokazywanie stan faktyczny sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Niestety, osoba, która je przygotowywała, nie zauważyła rażącego błędu, który natychmiast zwrócił uwagę dziennikarza "Przeglądu Sportowego", Piotra Wołosika. Plansza dotycząca wykorzystywania respiratorów w leczeniu chorych na COVID-19 została wykonana z błędem. W nagłówku zamiast "użycie respiratorów" napisano "użycie repriratorów". Zdjęcie natychmiast obiegło media społecznościowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Samobójcy". Były minister zdrowia na wizji w TVP Info w ostrych słowach, nikt się nie spodziewał
  2. Adam Małysz nie jest katolikiem. Prawda na temat szkoczka wyszła na jaw, sam się przyznał
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Myśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policję

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News