Premier Morawiecki
Pixabay.com fernandozhiminaicela
Monika Majko - 9 Listopada 2020

Premier Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o szczepienia na COVID

Premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji przekazał ważne informacje w sprawie szczepionki na COVID-19.

Premier Morawiecki w czasie dzisiejszej konferencji prasowej skomentował doniesienia o skuteczności szczepionki na COVID-19, testowanej przez konsorcjum BioNTech/Pfizer. Szef polskiego rządu przekazał ważne informacje w tej sprawie.

Premier Morawiecki przekazał Polakom ważne informacje w sprawie szczepionki na COVID-19

W poniedziałek 9 listopada br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu odniósł się w trakcie wystąpienia do najnowszych informacji dotyczących skuteczności szczepionki na koronawirusa testowanej obecnie przez konsorcjum BioNTech/Pfizer.

- Wszystkie media obiegła wiadomość, która niesie nadzieję. Firma BioNTech/Pfizer ogłosiła, że ich szczepionka ma 90 procent skuteczności - przekazał premier Morawiecki.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Szef rządu zaznaczył, że choć jako Polska "nie możemy jeszcze tej szczepionki dystrybuować, ale jesteśmy bliżej, niż wyobrażaliśmy sobie to dwa tygodnie temu". premier zapowiedział, ze prowadzone są prace w zakresie udostępnienia szczepionek Polakom.

- Pracujemy już nad planem, logistyką dystrybucji szczepionek - najpierw dla seniorów i służb medycznych oraz mundurowych. Szczepionka będzie oczywiście dostępna dla chętnych, ale chcemy by była dostępna w jak największym wymiarze - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

- Na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zarządziłem przygotowanie na przyszły rok całej infrastruktury do szczepienia. Chcemy mieć co najmniej dwadzieścia kilka milionów szczepionek i dostaniemy je w tym samym czasie, jak inne kraje, bo tak jest skonstruowana umowa, którą podpisaliśmy - dodał szef rządu, tłumacząc jednocześnie zapisy w umowie, którą w imieniu krajów członkowskich UE podpisuje z firmami farmaceutycznymi Komisja Europejska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że trwają prace nad zapewnieniem Polakom dostępu do szczepień na COVID-19

Umowa z firmami farmaceutycznymi podpisana przez Komisję Europejską zapewnia Polsce równy dostęp do wprowadzanych w obrót szczepionek. Polski rząd planuje pozyskać na mocy dokumentu ponad 20 milionów szczepionek.

- Chcę potwierdzić, że poprzez umowy, do których przystąpiliśmy latem tego roku, mamy równe prawo z innymi krajami Unii Europejskiej do korzystania z tych szczepionek na zasadzie proporcjonalnej do wielkości populacji - podkreślił premier.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Właśnie podano termin. 12 listopada może spełnić się najgorsze dla wszystkich Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Nad szczepionką na COVID-19 od początku pandemii pracuje wielu naukowców z całego świata. Informacja o ogromnej skuteczności szczepionki testowanej przez konsorcjum Pfizer i BioNTech wywołała ogromne poruszenie.

- To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki - powiedział Albert Bourla, prezes i dyrektor generalny firmy Pfizer.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Skandal. Kłusowniczka zabiła niespotykaną czarną żyrafę. Trofeum pochwaliła się w sieci
  3. Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  5. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  6. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  7. Komputer stworzył ultrasilną szczepionkę na COVID-19. Naukowcy zachwyceni
  8. Dzisiaj skończyłaby 105 lat. Jak wspominamy Hankę Bielicką, ikonę polskiego kabaretu i sceny aktorskiej?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News