Premier ostrzega Polaków
istockphoto.com XiFotos
Weronika Wasiak - 8 Października 2020

Premier Morawiecki ostrzega. Powiedział, co ma wydarzyć się dokładnie za 3 dni

Premier ostrzega Polaków. Każdy powinien wiedzieć, co wydarzyć ma się dokładnie za trzy dni. Niestety, przekazywane przez Mateusza Morawieckiego informacje nie należą do szczególnie pokrzepiających.

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek, 8 października, oficjalnie poinformował o wprowadzeniu kolosalnych zmian na terenie całego kraju. Z uwagi na drastyczny przyrost nowych zakażeń rząd został zmuszony do podjęcia zdecydowanych kroków i już od najbliższej soboty wprowadza nowe obostrzenia. Tymczasem Morawiecki przekazał kolejne, wyjątkowo niepokojące informacje.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Premier Morawiecki ostrzega Polaków

Czwartkowe dane Ministerstwa Zdrowia wstrząsnęły krajem - mamy 4280 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W świetle tak dynamicznego rozwoju epidemii rząd zadecydował, że od 10 października na terenie całego kraju obowiązywać będą obostrzenia, jakie dotychczas obowiązywały wyłącznie w strefie żółtej. Chodzi m.in. o obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, również na powietrzu, i ograniczenia w liczbie gości imprez okolicznościowych, na wydarzeniach kulturowych i w kinach. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki, jak przytacza Gazeta.pl, przyznał, że przy takiej dynamice epidemii, co trzy dni będzie dochodziło do podwojenia liczby nowych przypadków. Wynika z tego, że już w niedzielę możemy spodziewać się kolejnego, dramatycznego wzrostu zakażeń.

- To oznacza, że w przypadku takiej dynamiki podwojenie liczby zakażeń będzie zachodziło mniej więcej co trzy dni - stwierdził Morawiecki.

Premier zapewnił również, że jest około 500 wolnych respiratorów dla osób chorych na koronawirusa. Wygląda więc na to, że o respiratory pacjenci martwić się nie muszą, chociaż obawy pojawiają się już przy skierowaniu do szpitala. Pierwszy zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Paweł Rabiej przekazał bowiem, że dla zarażonych COVID-19 brakuje łóżek.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Ministerstwo Zdrowia bije na alarm. Pilna wiadomość dla wszystkich kobiet

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

- Mamy około 500 wolnych respiratorów dla osób chorych na COVID-19, to stanowi prawie dwie trzecie wolnych respiratorów. [Mamy też - przyp. red.] dalszą liczbę, która także jest dostępna i która wiąże się z zakupami respiratorów, których dokonaliśmy. To bardzo ważne, ponieważ to bezpieczeństwo, wiem, jest bardzo często tematem dyskusji, pytań - zaznaczył Morawiecki dodając, że szczególnie seniorów zachęca do pozostawania w domach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy 5 zł, aby obkupić się w Biedronce. Zdumiewająca oferta ściągnie do sklepu tłumy
  2. Nie do wiary, ile kosztują buty Anny Lewandowskiej. Wielu Polaków nie może sobie na nie pozwolić, monstrualna cena
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Anielska rozkosz dla podniebienia, najlepsze pieczone ziemniaki. Dodatki sprawiają, że nie potrzebujesz na obiad nic więcej

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News