Premier Mateusz Morawiecki
Instagram.com premierrp
Monika Majko - 6 Listopada 2020

Podczas wizyty Morawieckiego na Narodowym wszyscy pominęli jeden szczegół. Ogromna wpadka

Premier Morawiecki odwiedził szpital polowy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszyscy zwrócili uwagę na jeden szczegół, ogromna wpadka od razu przyciągnęła wzrok Polaków

Premier Mateusz Morawiecki udał się z wizytą do szpitala polowego na na Stadionie Narodowym w Warszawie. Uwagę wszystkich przykuł jeden szczegół w jego wyglądzie. Ekspert w gorzkich słowach skomentował wpadkę szefa rządu.

Premier Morawicki odwiedził szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

Na Stadionie Narodowym w Warszawie otwarto pierwszy szpital polowy w kraju, dedykowany pacjentom w COVID-19. Placówkę w czwartek 5 listopada br. odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Podczas wizyty szefa rządu uwagę wszystkich przykuł jeden szczegół.

Podczas spacerowania po szpitalu tymczasowym i w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki miał na sobie wyjątkowo skuteczną maseczkę ochronną 3M typu FFP3. Czujni obserwatorzy natychmiast dostrzegli, że szef rządu popełnił gafę i założył swoją maseczkę nieprawidłowo.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Sprawę skomentował w rozmowie z "Onetem" Bartosz Fiałek, przewodniczącego Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Odniósł on wpadkę premiera do obecnej sytuacji w polskim rządzie.

- Założenie przez premiera Morawieckiego maseczki 3M FFP3 odwrotnie, to znaczy do góry nogami, dobitnie pokazuje, w jakiej sytuacji znalazł się polski rząd. [...] Politycy nie panują już nad rozwojem epidemii COVID-19 w Polsce. Założenie maseczki odwrotnie to tak naprawdę drobiazg, choć bardzo symboliczny i wymowny. Ta nieprawidłowo założona maseczka mówi: decydenci spieszą się w swoich działaniach, ponieważ epidemia SARS-CoV-2 na terytorium Polski wymknęła się im spod kontroli. A pośpiech nie jest dobrym doradcą - podkreślił Bartosz Fiałek, przewodniczącego Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Ekspert skomentował wpadkę premiera Morawieckiego

Jednocześnie specjalista podkreślił jednak, że noszenie maseczek przez polityków jest bardzo ważne, bo daje przykład obywatelom. Ekspert zasugerował przedstawicielom władzy, by zwracali uwagę na to, czy zakładają maski ochronne prawidłowo.

- Niepoprawne noszenie maseczek albo co gorsza niezasłanianie ust i nosa, jak przez długi czas robili to posłowie Konfederacji, ma fatalny wpływ na postępowanie społeczeństwa. Ludzie po prostu się do tego nakazu nie stosują - tłumaczył Bartosz Fiałek.

Na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego na Stadionie Narodowy w Warszawie zapowiedziano, że podobne placówki "już rosną" w kilkunastu miejscach w kraju. Szef rządu przekazał również, że 5 listopada br. do szpitala na Stadionie Narodowym trafi pierwszy pacjent.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Przed chwilą Ministerstwo Edukacji wydało komunikat. Uwaga, dotyczy tych, którzy spełnią warunek do 7 grudnia

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Jak zapowiedział z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski, docelowo w Polsce takich placówek ma powstać po jednej na każde województwo, z wyjątkiem województwa mazowieckiego, w którym ma powstać jeszcze drugi szpital tymczasowy.

– W województwie mazowieckim planowane są dwa takie szpitale, zatem docelowa liczba dla całej Polski to 17. Wykorzystujemy do tego duże obiekty: hale, sale widowiskowe, ale także budynki, które maja infrastrukturę szpitalną bo np. kiedyś szpitalami były. Przy planowaniu musimy pamiętać, że tam musi działać m.in. intensywna terapia, a to oznacza duże obciążenie sieci elektrycznej, bo cały sprzęt, kardiomonitory, respiratory muszą być podłączone. Dlatego np. szkoły nie zawsze te wymogi spełniają. Wybór Stadionu Narodowego był trafiony, bo jego insfrastruktura jest do takich obciążeń przygotowana – przekazał w programie "Newsroom” Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies zaatakował małego chłopca. Kilka sekund później dzieje się coś niebywałego
  2. Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Phasmophobia okazała się nowym gamingowym hitem. Twórca zdradza, co szykuje w kolejnych miesiącach
  7. Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu "Daleko od noszy"
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News