Oficjalnie: Jest akt oskarżenia wobec byłego premiera. Grożą mu nawet 2 lata więzienia

Oficjalnie: Jest akt oskarżenia wobec byłego premiera. Grożą mu nawet 2 lata więzienia Źródło: pikio.pl

Były premier już niebawem trafi do więzienia? Media donoszą, że jest akt oskarżenia, za który może spędzić za kratkami nawet 2 lata. Opinia publiczna może być w sporym szoku.

Były premier, który nie zastosował się do orzeczeń sądu, jest jednym z głośniejszych tematów ostatnich miesięcy. Gdy tylko poinformowano, że sprawa została skierowana do prokuratury, media skupiły na nim swoją uwagę w oczekiwaniu na dalszy rozwój wydarzeń. Minęło trochę czasu, nim nastąpił znaczący przełom, jednak ostatnie doniesienia nie pozostawiają już żadnych złudzeń. 

Jest akt oskarżenia. Były premier trafi za kratki? 

Jak donosi portal W Polityce, Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Kazimierzowi M. Przypominamy, że afera z udziałem premiera dotyczy niepłacenia alimentów swojej byłej żonie, co miało miejsce od końca marca 2017 roku do końca września 2019 roku. 

Zdeterminowana kobieta postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i donieść na byłego partnera, domagając się swoich pieniędzy. Już w pierwszych fazach prowadzonego śledcza prokuratura orzekła, że nie wypłacając Izabeli O.M. należytych alimentów, Kazimierz M. naraził ją na "niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez portal, oskarżony nie przyznał się do winy, choć dowody podważają jego słowa. Ustalono, że po tak długim okresie niewypłacalności, M. jest winny Izabeli 124 000 złotych. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu nie tylko kara grzywny, czy karą ograniczenia wolności, ale również karą pozbawienia wolności do 2 lat. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. TVN przekazał wiadomości o pilnym ostrzeżeniu IMGW. Szczególnie zagrożone są 2 województwa, będzie bardzo niebezpiecznie

Media wciąż czekają na kolejne informacje w tej sprawie, bowiem nie jest do końca pewne, kiedy i jaki dokładnie zapadnie wyrok. Wiele wskazuje jednak na to, że były premier nie uniknie odpowiedzialności za znieważenie uprzedniej decyzji sądu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Do dziś fani są zdruzgotani
  3. Mama wróciła z kuchni, spojrzała na córki bliźniaczki i nagle pobladła. Odkryła swoją ogromną pomyłkę
  4. Jeśli zaczniesz już dziś zdążysz zrzucić 10 kg do Sylwestra. Ekspresowa i bezpieczna dieta, dzięki której nikt nie oderwie od Ciebie wzroku
  5. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Źródło: w polityce  

Następny artykuł