premier transmisja na żywo
Facebook Mateusz Morawiecki (Facebook.com MorawieckiPL)
Joanna Szwalikowska - 2 Grudnia 2020

Premier właśnie potwierdził w transmisji na żywo. Dotyczy rodziców i uczniów, "decyzja jest nieodwołalna"

Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny odpowiedział na pytania internautów w transmisji na żywo emitowanej na Facebooku. Nie pozostawił najmniejszych wątpliwości. Decyzja dotycząca ferii zimowych jest "nieodwołalna". Rząd chce, aby w tym czasie młodzież pozostała w domach i nie przemieszczała się bez większej potrzeby.

Premier ponownie odpowiedział na pytania internautów podczas trwającej na Facebook sesji Q&A (pytania oraz odpowiedzi). Dotyczył one głównie działań rządu w związku z epidemią koronawirusa. Jedną w nurtujących kwestii okazała się sprawa dotycząca kumulacji ferii zimowych w jednym terminie.

Klamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuKlamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuCzytaj dalej

Premier nie pozostawił najmniejszych wątpliwości - ferie zimowe odbędą się w jednym terminie

Zimowa przerwa od nauki obejmie okres od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Po jej zakończeniu prawdopodobnie najmłodsze dzieci powrócą do nauczania stacjonarnego. Decyzja rządu spotkała się z mnóstwem reakcji. Wiele osób sprzeciwia się kumulacji ferii w jednym terminie, ponieważ uniemożliwi to jakiekolwiek wyjazdy, co z kolei katastrofalnie wpłynie na branżę hotelarską oraz gastronomiczną.

Szczególnie oburzeni decyzjami rządu są górale i podhalańscy przedsiębiorcy, którzy żądają luzowania utrzymanych rygorów dotyczących zamknięcia hoteli i restauracji. Chcą również, aby ferie zimowe zostały rozdzielone na dziesięć tygodni. Jak wynika ze słów premiera, ostatnia z tych kwestii pozostanie niezmieniona, co może wywołać strajk generalny, który zapowiedziano na 6 grudnia.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

- Decyzja o feriach zimowych jest nieodwołalna. Spodziewamy się, że w czasie Świąt nastąpi większy ruch. Może to być czas, kiedy nastąpi przyrost zachorowań. (…) Chcemy, by dzieci spędziły ten czas możliwie bez przemieszczania się - mówił premier podczas transmisji live na Facebooku.

Wszelkie nadzieje dotyczące zmiany w sprawie przerwy zimowej zostały zburzone. Uczniowie oraz rodzice muszą przygotować się na to, że tegoroczne ferie spędzą w domu bez możliwości wyjazdu. Mateusza Morawieckiego zapytano również o szczegóły w kwestii szczepień na koronawirusa.

- Szczepionki będą absolutnie dobrowolne, ale i bezpłatne (...) Tysiące specjalistów najwyższej klasy z najlepszych firm pracowało nad tą szczepionką. W niektórych krajach po 80-90 proc. ludzi chce się zaszczepić (…) Jest się czego bać, korzystajmy z tej szczepionki (…) Myślę, że to najlepszy sposób, by wybudować skuteczną zaporę przed być może trzecią czy czwartą falą epidemii - przekonywał premier.

Zdaniem szefa rządu, szczepionka jest najlepszą metodą ochrony miejsc pracy. Dzięki niej będzie istniała możliwość opanowania epidemii koronawirusa oraz powrót do względnie "normalnych" warunków życia, jakie znamy sprzed kilku miesięcy. Padło także pytanie dotyczące organizacji imprez sylwestrowych oraz spędzania ich w większym gronie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

- Rok 2020 nie jest rokiem normalnym. Jeszcze poczekajmy, ograniczmy nasze kontakty społeczne, przestrzegajmy przepisów, zostańmy w gronie rodziny, tak by nie doszło do gwałtownego przyrostu zakażeń. To są zalecenia specjalistów. Proszę zwrócić uwagę, że są w Europie państwa, które wprowadziły nawet godzinę policyjną. Ograniczenie mobilności jest krytycznie ważne - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił również istotę przestrzegania narzuconych rygorów sanitarnych. Przypomniał o najważniejszych środkach ochrony osobistej, jakimi są: dezynfekcja, dystans oraz maseczki, które zobowiązani jesteśmy nosić w przestrzeni publicznej.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News