premier
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Mateusz Sidorek - 1 Maja 2020

Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę

Premier podczas środowej konferencji prasowej oświadczył, że rząd wprowadza drugi etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Na rządowych stronach pojawił się projekt rozporządzenia Rady Ministrów. Wszelkie uwagi dotyczące projektu było można przesyłać do dzisiaj. O 12:00 minął termin przyjmowania zastrzeżeń, teraz Polaków czekają odczuwalne zmiany.

W odpowiedzi na liczne postulaty różnych grup społecznych, premier wraz z Radą Ministrów wprowadzili znaczące zmiany w swoim projekcie po tym, jak zapowiedziano wprowadzenie drugiego etapu łagodzącego ograniczenia rządowe. Nowe zalecenia wejdą w życia już 4 maja. Do godziny 12:00 dnia dzisiejszego Polacy mogli jeszcze zgłaszać uwagi dotyczące projektu.

lekarzNajsłynniejszy lekarz w Polsce ogłosił dobrą nowinę. Wiele rodzin w euforiiCzytaj dalej

Podczas środowej konferencji premier opowiedział o nachodzących zmianach, jakie czekają nas po 3 maja. W ramach tzw. nowej normalności 4 maja zostaną otwarte galerie handlowe, niektóre instytucje kultury, natomiast wraz z 6 maja będą mogły otworzyć się żłobki oraz przedszkola, jednak nie wszystkie. Od poniedziałków czeka jednak Polaków jeszcze jedna zmiana, o której Mateusz Morawiecki nie wspomniał w spotkaniu z prasą. Niedawno premier też przekazał ważne informacje dotyczące pracowników.

Premier zmienia zalecenia w sprawie tzw. godzin seniorów

Jak informuje portal TVN24, czytając projekt możemy znaleźć jeszcze jedną zmianę, którą zatwierdził premier. Od początku kwietnia między godziną 10:00 a 12:00 w sklepach mogli przebywać klienci powyżej 65 roku życia. Były to specjalnie przygotowane przez rząd tzw. godziny seniorów. W zamyślę zalecenie to miało ułatwić starszym osobom zrobienie potrzebnych zakupów. Jednak przyniosło wiele negatywnych skutów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

- W związku z licznymi postulatami w tym zakresie, zrezygnowano od dnia wejścia w życie projektowanego rozporządzenia z tzw. godzin dla seniorów. Podnoszono m.in. że w tych godzinach tworzą się kolejki, co utrudnia zachowanie zasad tzw. dystansu społecznego - TVN24 cytuje fragment projektu.

Dzisiaj grzeje:

1. Sąsiad zdradził skrywaną prawdę o mamie Kacperka. Po pierwszych słowach zalał się łzami

2. Małgorzata Rozenek-Majdan retuszuje zdjęcia? Niepokojące szczegóły na najnowszych zdjęciach

Premier oraz Rada Ministrów umożliwili zgłaszanie uwag dotyczących projektu rozporządzenia, jednak można było je zgłaszać do godziny 12:00 dnia dzisiejszego. Jeśli rozporządzenie nie zostanie zmienione, tzw. godziny seniorów przestaną obowiązywać od dnia jutrzejszego. Wydzielenie specjalnej pory, w której zakupy mogły robić jedynie osoby powyżej 65 roku życia zostało krytykowane przez pracowników sklepów, przedsiębiorców oraz klientów. Doprowadzały przede wszystkim do dużych kolejek i paraliżowały handel.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendę
  3. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, nadeszła zła wiadomość
  4. Zabił Miss Polski na oczach jej męża i dziecka. Po kilku latach wyszedł z więzienia i znów zaatakował
  5. Gotujesz rosół na mięsie? Jeden szczegół jest wyjątkowo ważny, bez niego popełniasz ogromny błąd
  6. Najlepsze na świecie ciasto "skubaniec" zrobisz w 30 minut. Jest kruche, z bezą i owocami

blok czekoladowyLepsze niż blok czekoladowy i galaretkowiec razem wzięte. Prosty przepis na hitowe ciasto PRL-u, podbija każde podniebienieCzytaj dalej

źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News