Nie przeżyła egzaminu na prawo jazdy. Egzaminator wyskoczył z samochodu, ona nie miała szans

Nie przeżyła egzaminu na prawo jazdy. Egzaminator wyskoczył z samochodu, ona nie miała szans Źródło: screen/youtube/

Marzyła o kursie na prawo jazdy, jednak nie była w stanie przewidzieć, że właśnie spełnienie tego marzenia odbierze jej życie. Koszmarny wypadek podczas egzaminu nie dawał jej szans na przeżycie. Egzaminator jednak zdołał się uratować.

Egzamin na prawo jazdy zakończył się niewyobrażalną tragedią, którą przez kilka miesięcy żyła cała Polska. Oskarżenia w kwestii śmierci dziewczyny od razu padły w stronę mężczyzny, który wówczas przeprowadzał jazdę egzaminacyjną. W czasie, gdy mógł pomóc nastolatce wydostać się z pojazdu, postanowił ratować własne życie. 

Tragedia podczas egzaminu na prawo jazdy

Do potwornego zdarzenia doszło 23 sierpnia ubiegłego roku w Szaflarach. 18-latka odbywała właśnie swój egzamin praktyczny, gdy wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy. Samochód niespodziewanie zagasł, a w tym samym momencie rozpędzony pociąg mknął w jego stronę. Dziewczynie nie udało się odpalić ponownie auta i odjechać ani wysiąść, nim pociąg z impetem w niego uderzył. Prawdopodobnie spanikowana nie mogła odpiąć pasów bezpieczeństwa.

W tym czasie egzaminator, nie zwracając uwagi na kursantkę, wyskoczył z pojazdu i szybko odsunął się na bezpieczną odległość. 18-latka trafiła do szpitala, jednak mimo wysiłków lekarzy, nie przeżyła. Sprawą od razu zajęła się policja, która wszczęła śledztwo przeciwko mężczyźnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Egzaminator oskarżony 

Postępowanie prokuratury od samego początku wzbudzało wielkie emocje w opinii publicznej, której nie podobało się, że mężczyzna wciąż pozostaje bez winy. Śledczy przez długi czas nie potrafili ustalić, czy egzaminator rzeczywiście jest winien śmierci kursantki, której nie pomógł wydostać się z auta. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany muzyk jest w szpitalu, jego stan jest krytyczny. Rodzina prosi o modlitwę

2. Michał Szpak wystąpił razem z siostrą. Gdy wyszli na scenę, wszyscy patrzyli tylko na nią, przyćmiła gwiazdora

Przeprowadzono eksperyment, który miał pokazać, jak długo zajęłoby 18-latce wyjście z samochodu, biorąc pod uwagę, że w przeciwieństwie do mężczyzny, była przypięta pasami. Zaznaczono również, że mógł on wydać dziewczynie wyraźną komendę i nakazać opuszczenie pojazdu. Ostateczne wnioski, jakie udało się wyciągnąć, pozwoliły definitywnie oskarżyć mężczyznę. 

- Prokuratura oskarżyła egzaminatora o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Ten czyn jest zagrożony karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia - mówi prok. Jan Ziemka z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Górnicy nie mogli uwierzyć, w to co znaleźli. Jest warte kilkadziesiąt MILIONÓW dolarów
  2. Ola Kwaśniewska ogłosiła radosną nowinę. Zewsząd spływają gratulacje
  3. Takich paznokci hybrydowych jeszcze nie było! Kobiety oszalały na ich punkcie, to największy hit jesieni 2019
  4. Zgwałcił niepełnosprawną nastolatkę. Mieszkańcy złapali go i wymierzyli mu okropną karę, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Kierowca zobaczył, że bezdomny brutalnie ciągnie płaczącą 11-latkę do lasu. Zatrzymał samochód i rzucił się na pomoc

Źródło: polsat news

Następny artykuł