Masz prawo jazdy na samochody osobowe? Nie unikniesz zmiany, obejmie wszystkich kierowców

Masz prawo jazdy na samochody osobowe? Nie unikniesz zmiany, obejmie wszystkich kierowców Źródło: .

Prawo jazdy kat. B to podstawowy rodzaj uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Planowane przez polski rząd zmiany obejmą wszystkich kierowców samochodów osobowych.

Prawo jazdy w Polsce już niedługo czekają spore reformy. Nowe przepisy, które planuje wprowadzić rząd, obejmą wszystkich kierowców pojazdów osobowych. Jeśli posiadasz uprawnienia do kierowania pojazdami z kategorii B., nie unikniesz zmiany. być może wejdą w życie już w najbliższym roku.

Prawo jazdy czekają zmiany

Rząd intensywnie pracuje na nowelizacją ustawy dotyczącej transportu drogowego oraz związanych z tym przepisów. Zmiany Ministerstwo Infrastruktury tłumaczy dostosowaniem polskich przepisów do regulacji unijnych dotyczących praw jazdy, a także wstępnej kwalifikacji i okresowego szkolenia kierowców. Z informacji przekazanych prze Rządowe Centrum Legislacji można wnioskować, że dokument trafił już do  uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

Reformy dotyczą przede wszystkim polskich ośrodków szkolenia kierowców, jednak w dokumencie znajduje się również istotny zapis, dotyczący wszystkich kierowców posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B Będą oni mieli nowe możliwości, które w przyszłości mogą otworzyć kierowcom "osobówek" drogę do pracy w transporcie.

- (...) kierowania pojazdem samochodowym napędzanym paliwami alternatywnymi o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t oraz nieprzekraczającej 4250 kg przy założeniu, że dodatkowa dozwolona masa wynika wyłącznie z dodatkowej masy alternatywnych systemów napędu - czytamy w opisującym wprowadzane zmiany dokumencie ministerstwa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kierowcy z prawem jazdy kat. B zyskają nowe możliwości

Aktualnie podstawowe prawo jazdy kategorii B daje możliwość posiadaczowi kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Ministerstwo ma nadzieję, że od maja 2021 roku wejdzie w życie nowelizacja, dająca kierowcom możliwość prowadzenia pojazdów o masie do 4,25 tony

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy się modlili, by wygrał z chorobą. Niestety, nie żyje aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsacie

2. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia

Według nowych regulacji, z przywileju prowadzenia cięższych aut np. dostawczych w wersji elektrycznej lub z instalacją na gaz ziemny CNG, będą mogły korzystać osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii B od co najmniej 2 lat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 9-latka zmarła przez powszechną chorobę. Nie wolno jej lekceważyć
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie
  3. Nikt nie miał pojęcia, że sytuacja była na tyle zła. "Boczek" z Kiepskich zaczął nawet tracić wzrok
  4. Rodzina królewska legnie w gruzach? Ujawniono, że księżna Diana miała córkę
  5. W końcu kamery wszystko uchwyciły. Cała prawda o Dagmarze i jej największej tajemnicy
  6. Jutro pod żadnym pozorem nie kupuj pączków. Ujawniono druzgocące informacje przed tłustym czwartkiem

źródło: Auto Dziennik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News