Dojeżdżasz do pracy samochodem? Czeka cię poważna zmiana, nie dało się jej uniknąć

Dojeżdżasz do pracy samochodem? Czeka cię poważna zmiana, nie dało się jej uniknąć Źródło: Tama66 Pixabay.com

Prawo jazdy zostało w domu? Niestety może skończyć się to wysokim mandatem, lecz już niedługo wielu kierowców będzie mogło odetchnąć z ulgą. Wszyscy dojeżdżający do pracy samochodem wiedzą, że w porannym pośpiechu może zdarzyć się zapodziać dokumenty, ale rządzący zdecydowali się na wysłuchanie próśb kierowców i wszyscy przygotować muszą się na poważne zmiany.

Prawo jazdy, a właściwie jego brak, może kosztować cię 50 złotych. To właśnie taki mandat wystawi nam kontrolujący nas policjant, gdy stwierdzi brak dokumentu potwierdzającego uprawnienia. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało właśnie o wdrożeniu w fazę testową rozwiązania, o który postulowano od lat.

Już niedługo nie trzeba będzie wozić przy sobie prawa jazdy

Prawo jazdy zostało umieszczone w testowanej właśnie przez ministerstwo aplikacji mającej ułatwić obywatelom poruszanie się w przestrzeni publicznej. Jak podaje portal Wirtualna Polska 17 czerwca resort cyfryzacji podał do wiadomości, iż opracowywana przez nich aplikacja mObywatel została wyposażona w zupełnie nową funkcję - sprawdzana jest możliwość wyświetlania w niej prawa jazdy. Jak na razie ministerstwo sprawdza czy aplikacja będzie działała na systemach pracujących na Androidzie, ale w planach jest także stworzenie analogicznego rozwiązania dla posługujących się telefonami z systemem iOS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Przygotowano szereg nowych rozwiązań

Postępująca cyfryzacja to tylko kwestia czasu i wydaje się, iż przeniesienie dokumentów, w tym prawa jazdy, do rzeczywistości wirtualnej to coś czego nie dało się uniknąć. Wszyscy dojeżdżający do pracy samochodem będą mogli pamiętać o zabraniu ze sobą tylko i wyłącznie telefonu, gdyż to właśnie tam znajdą wszystkie potrzebne ewentualnie dokumenty. Samo wyświetlanie prawa jazdy nie jest jedynym udogodnieniem przygotowanym przez ekspertów. W testowanej właśnie aplikacji użytkownik będzie mógł sprawdzić swoją listę uprawnień oraz skontrolować ilość punktów na swoim koncie.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozporządzenie pojawiło się w ostatniej chwili. Rząd potwierdził podtrzymanie zakazu

2. Chore krowy w ubojni. Ich mięso miało trafić do sklepów

Konieczne są jeszcze zmiany w prawie polskim

Mimo, iż aplikacja gdzie każdy kierowca będzie mógł w sekundę podejrzeć swoje prawo jazdy trafiła już do fazy testów, to konieczne jest jeszcze wprowadzenie podstawowych zmian w prawie, gdyż obecnie wymagane jest posiadanie dokumentu w formie fizycznej. Rządzący mają pochylić się nad zmianami już niedługo, bo 19 czerwca, możliwe więc, że prawo jazdy znajdzie się w naszych telefonach szybciej niż myślimy. Niestety nie jest znana data zakończenia prac nad tworzeniem nowych rozwiązań prawnych, obecnie Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że ze strony technicznej wszystko jest gotowe do wdrożenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Kobieta od 22 lat trzyma swojego martwego syna w piwnicy i codziennie otwiera trumnę. Powód jest zatrważający, tylko dla osób o mocnych nerwach
  4. Lada dzień Polacy dostaną po nawet 4200 złotych "na głowę"? Wystarczy, że zostanie spełniony jeden warunek
  5. Przez 3-miesiące jadł tylko w McDonaldzie. Efektu nikt nie mógł przewidzieć, jego obecny wygląd odbiera mowę
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News