Do serwisów trafią dziesiątki tysięcy aut. Część Polaków jest załamana, część jeszcze nie wie

Do serwisów trafią dziesiątki tysięcy aut. Część Polaków jest załamana, część jeszcze nie wie Źródło: Pixabay / geraldoswald62

Prawo jazdy nie zobowiązuje właściciela do posiadania pojazdu, jednak jeśli już decydujemy się na zakup samochodu, warto sprawdzić, czy nie ma wady produkcyjnej.

Prawo jazdy pozwala nam prowadzić pojazdy i nie musimy być ich właścicielami. Kiedy jednak zdecydujemy się na zakup własnego samochodu, warto sprawdzić, czy nie ma on wad produkcyjnych. W tym roku dziesiątki tysięcy samochodów trafiły do serwisów znanych marek.

Prawo jazdy nie obliguje do zakupu pojazdu, jednak kiedy zdecydujemy się na własne auto, warto dokładnie sprawdzić producenta

Polskie prawo nakłada na producentów i dystrybutorów samochodów obowiązek informowania klientów o produktach stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jest to jednak bardzo szerokie pojęcie, a do niedawna firmy uznawały za takie prawie tylko uszkodzenie układu jezdnego czy poduszek powietrznych. Teraz coraz częściej pojawiają się doniesienia o możliwości uszkodzenia silników czy elektroniki, jednak są one tak ubierane w słowa, by zatuszować winę producentów.

Do serwisów wzywane są nie pojedyncze sztuki, ale tysiące czy dziesiątki tysięcy pojazdów. Niektóre firmy ogłosiły w 2019 roku aż kilkanaście akcji naprawczych. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że auta powinny wychodzić z fabryki w stanie pełnej gotowości do jazdy. Tego oczekują od producenta klienci, rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Niektórzy producenci ogłosili w 2019 roku kilkanaście akcji serwisowych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lista usterek jest co roku aktualizowana, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów tworzy wykaz wezwań producentów, którzy zgłaszają swoje usterki. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że ich auto może być uszkodzone. 

Dzisiaj grzeje: 1. Miliony Polek robią tak z paznokciami. Natychmiast musicie przestać, grozi nowotworem
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Jeśli kierowca ma podejrzenie, że jego auto może posiadać wadę, powinien zasięgnąć informacji u źródła, czyli w ASO. Pełne listy z numerami VIN można też znaleźć na stronie www.uokik.gov.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Jeśli ułożysz dłonie w taki sposób, możesz się bardzo mocno zdziwić. Korzyści są ogromne
  4. Magda Gessler pilnie ostrzega wszystkich Polaków! W tych rybach są pasożyty i larwy, ogromne zagrożenie dla zdrowia
  5. Pyszne, kremowe ciasto bez pieczenia to prawdziwy hit. Każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis

źródło: Auto Świat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News